Nie przegap
Strona główna » Kultura » Znamy już wszystkie gwiazdy drugiego dnia XV Borzęckiego Święta Grzyba / 17 sierpnia 2019 r.

Znamy już wszystkie gwiazdy drugiego dnia XV Borzęckiego Święta Grzyba / 17 sierpnia 2019 r.

We wtorek 9 lipca 2019 r. Janusz Kwaśniak wójt Gminy Borzęcin opublikował kompletną listę koncertową wykonawców którzy zaprezentują się w sobotę 17 sierpnia podczas jubileuszowego XV Borzęckiego Święta Grzyba. 

W tym dniu na scenie królowała będzie muzyka disco-polo oraz dance. Gwiazdą wieczoru będzie zespół WEEKEND! 

Muzyka disco polo oraz dance od kilku lat regularnie gości na scenie w Borzęcinie podczas imprez organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury. Cieszy się również sporą popularnością gromadząc zawsze kilkunastotysięczną publiczność.  

Zapowiada się ciekawy wieczór!

Na scenie zaprezentują się m.in.:

Sobota, 17 sierpnia br., godz. 19:00. – ELLIXIR 

Pierwszym wykonawcą, który zaprezentuje się na scenie będzie Zespół ELLIXIR – formacja młodych i pełnych energii ludzi z Płocka. ELLIXIR może pochwalić się obecnością na największych festiwalach oraz galach Polskiej Muzyki Tanecznej Disco Polo.

Sobota 17 sierpnia br. o godz. 19:45 – Shantel 

Kolejną formacją disco polo, która zaprezentuje się na scenie podczas drugiego dnia X Dni Gminy Borzęcin jest zespół Shantel. Zespół powstał w 2012 roku z inicjatywy Konrada Kulczyńskiego. W swojej dyskografii ma debiutancki album i liczne przeboje, w tym m.in.: „A ty daj”, „Dziewczyna z mych snów”, „Czasem warto”, „Może ze mną zatańczysz” czy „Bo jesteś naj”. Singiel „Może ze mną zatańczysz” został wyróżniony przyznaniem dwukrotnej platynowej płyty w 2017 roku. 

Sobota 17 sierpnia br. o godz. 21:00 – WEEKEND

Zespół WEEKEND został założony wiosną 2000 roku w Sejnach przez Radosława Liszewskiego i Tomasza Jakubowskiego. Najbardziej znany utwór formacji to „Ona tańczy dla mnie”. Weekend kojarzony jest również z takimi kompozycjami jak Za miłość mą, Jesteś zajebista, Na fali, Najarana Anka, Za każdą chwilę z Tobą, Moje miasto nigdy nie śpi, Bawidamek, Tylko ta oraz Usta.
Podczas plebiscytu „Disco Polo Hit Wszech Czasów” zorganizowanego w 2013 roku przez telewizję Polo TV zespół Weekend z piosenką „Ona tańczy dla mnie” zajął 2. miejsce. W kwietniu 2016 roku dzięki 96 milionom odsłon w serwisie internetowym YouTube utwór ten znalazł się w zestawieniu światowych hitów Top 100.


IB / fb:Janusz Kwaśniak