Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Znamy wyniki plebiscytu „MAŁOPOLSKA. Widać zmiany”!

Znamy wyniki plebiscytu „MAŁOPOLSKA. Widać zmiany”!

2aZakończyło się głosowanie i znani są laureaci konkursu „Małopolska. Widać zmiany!”. W powiecie brzeskim najwięcej głosów zdobyła gmina Borzęcin i Publiczne Gimnazjum w Zaborowie.

Od 10 lat w województwie małopolskim można podziwiać projekty dynamicznie realizowane dzięki Funduszom Europejskim. W tym kontekście nie bez znaczenia zdaje się być hasło „Małopolska. Widać zmiany!”. To także nazwa plebiscytu na najlepsze inicjatywy lokalne realizowane z Funduszy Europejskich w Małopolsce, w którym zaprezentowano 228 projektów z 21 powiatów.

Właśnie zakończyło się głosowanie i znani są już laureaci konkursu. Mieszkańcy powiatu mieli nie lada orzech do zgryzienia. Wybór nie był łatwy, bowiem przy takich projektach jak budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Wojakowej, poprawa jakości powietrza w Gminie Dębno poprzez zmniejszenie chłonności energetycznej obiektów użyteczności publicznej czy odnowa wsi z terenu Gminy Szczurowa: m. Niedzieliska, Dołęga, Uście Solne, Barczków, trzeba się mocno zastanowić, który zasługuje na najwyższy stopień podium. Zwycięskie projekty nagrodzono w dwóch kategoriach: „Przestrzeń do życia” i „Człowiek-potencjał”. W powiecie brzeskim najwięcej głosów zdobyli:

  • Gmina Borzęcin za projekt „Zagospodarowanie przestrzeni komunalnej centrum wsi Borzęcin Dolny” – laureat w kategorii „Przestrzeń do życia”.
  • Publiczne Gimnazjum w Zaborowie za projekt „Przez motywację do sukcesu” – laureat w kategorii „Człowiek-potencjał”.

Statuetki, autorstwa krakowskiego artysty rzeźbiarza Kazimierza Adamskiego, wręczono 28 października br. w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku. Poniżej prezentujemy fotorelację z uroczystości wręczenia pamiątkowych statuetek.

Przypomnijmy krótko zwycięskie projekty:

5Gmina Borzęcin, projekt „Zagospodarowanie przestrzeni komunalnej centrum wsi Borzęcin Dolny”

Małe miasteczka i miejscowości zyskują funkcjonalną infrastrukturę dzięki środkom unijnym. Mieszkańcy Borzęcina Dolnego mogą tego doświadczyć podziwiając odnowione centrum wsi. W ramach projektu wykonano miejsca postojowe i ciągi piesze utwardzone kostką brukową, nawierzchnie piaskowe i trawiaste placu zabaw wraz z instalacją wyposażenia, elementy małej architektury, ogrodzenie, oświetlenie terenu oraz nasady zieleni. Wartość całkowita projektu to prawie 393 tys. zł, natomiast dofinansowanie wyniosło 223 tys. zł (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich).

Publiczne Gimnazjum w Zaborowie, projekt „Przez motywację do sukcesu”

W ramach projektu wsparciem objętych zostało 100 uczniów klas I-III Publicznego Gimnazjum w Zaborowie. Dzieci miały możliwość uczestnictwa w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych z przedmiotów humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych, jak również w zajęciach dodatkowych poprzez zorganizowanie kółka historycznego, matematycznego, biologiczno-chemicznego, fizycznego, informatycznego, technicznego, geograficzno-krajoznawczego oraz z języka angielskiego i polskiego. Uczniowie zostali również objęci wsparciem w postaci warsztatów psychologiczno-pedagogicznych, które miały na celu podniesienie ich motywacji do nauki i samokształcenia oraz pomoc w wyborze ścieżki zawodowej. Realizacja działań w projekcie odbywała się w formie zajęć opartych na aktywnych formach uczenia się takich jak warsztaty, ćwiczenia terenowe i techniczne, spotkania autorskie, wycieczki edukacyjne, dyskusje oraz gry dydaktyczne. Koszt całkowity projektu oraz wysokość dofinansowania to 473 tys. zł.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

image003

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast