Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Zwycięzcy turnieju BRD na szczeblu powiatowym wyłonieni

Zwycięzcy turnieju BRD na szczeblu powiatowym wyłonieni

Zmagania młodzieży w XLI Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym za nami. Zawody odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku a nad jego przebiegiem czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej jednostki. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą w zakresie ruchu drogowego oraz zmierzyć się z torem przeszkód na rowerze. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody, dyplomy i puchary.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży powiatu brzeskiego. 26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku pojawiło się 105 zawodników gotowych, by wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego. Ich zadaniem było rozwiązanie testu obejmującego zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym.  Na uczestników czekał też specjalnie przygotowany tor przeszkód, na którym uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności jazdy na rowerze. Znakiem rozpoznawczym każdego uczestnika turnieju była specjalnie przygotowana plakietka na tą okazję przez Dyrektora Centrum Edukacji Starostwa Powiatowego w Brzesku.

Komisja sędziowska w składzie asp. Adam Bereta, sierż. szt. Maksymilian Gurgul, sierż. Jacek Klimas, st.post. Karolina Koper pod przewodnictwem Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Brzesku kom. Tomasza Nosala oceniła poszczególne konkurencje i wyłoniła zwycięzców.

Szkoły Podstawowe

Drużynowo zwyciężyli:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Mokrzyskach

II miejsce Szkoła Podstawowa w Biesiadkach

III miejsce Szkoła Podstawowa w Lewniowej

Indywidualnie:

I miejsce         Jakub Niedźwiedzki (SP w Mokrzyskach)

II miejsce        Jakub Bugajski (Szkoła Podstawowa w Biesiadkach)

III miejsce      Wiktoria Serafin (SP w Lewniowej)

Klasy gimnazjalne

Drużynowo zwyciężyli:

I miejsce Gimnazjum nr 2 w Brzesku

II miejsce Gimnazjum w Domosławicach

III miejsce Gimnazjum w Przyborowie

Indywidualnie:

I miejsce         Kacper Karaś (Gimnazjum w Gnojniku)

II miejsce        Maciej Repetowski  (Gimnazjum nr 2 w Brzesku)

III miejsce      Rafał Kiełbasa  (Gimnazjum w Domosławicach)

Na zwycięzców czekały atrakcje nagrody (tablety, piłki, plecaki i inne) ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brzesku, Urząd Miejski w Brzesku, Urząd Miejski w Czchowie, Urząd Gminy w Iwkowej, Urząd Gminy w Gnojniku, Urząd Gminy w Dębnie oraz Urząd Gminy w Borzęcinie. Uczestnicy turnieju otrzymali też drobne upominki (kubki i długopisy) ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brzesku.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym idealnie wpisuje się w założenia akcji zainicjowanej przez MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”, która zwraca uwagę młodych ludzi na kwestie związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w turnieju na szczeblu wojewódzkim.

Galeria zdjęć <<<

KPP Brzesko