ADV
Wiadomości
Trending

1. Małopolski Festiwal Balonowy „Odlotowa Małopolska” 07-10 lipca 2022 r. – Jeżowa Woda, Przyszowa, k. Limanowej

Małopolska Organizacja Turystyczna, Województwo Małopolskie oraz Kraków Balloon Team zapraszają na 1. Małopolski Festiwal Balonowy – „Odlotowa Małopolska”, który rozegra się w najbliższych dniach na niebie w okolicach Nowego Sącza, Limanowej i w Pieninach.

  1. Małopolski Festiwal Balonowy odbędzie się w dniach 7-10 lipca br., a balony będzie można ujrzeć nad Przyszową, Pisarzową, Nowym Sączem i Sromowcami Niżnymi. Do walki o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego, który jest główną nagrodą pierwszej edycji „Odlotowej Małopolski”, zgłosiło się aż 12 pilotów wraz z załogami! Ponadto będą rozgrywane jeszcze konkurencje o Puchar Prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Puchar Wójta Gminy Łukowica oraz Puchar Wójta Gminy Limanowa. W trakcie festiwalu zaplanowane jest 5 lotów. W ich trakcie piloci wraz z załogami będą mogli zobaczyć piękne i malownicze zakątki południowej Małopolski: Beskid Sądecki, Beskid Wyspowy oraz Pieniny z Przełomem Dunajca. Loty odbędą się oczywiście w miarę możliwości pogodowych. A przy dobrej widoczności widzowie będą mogli zobaczyć piękne widoki w postaci balonów na tle Beskidów i Tatr.

Bazą dla pilotów będzie Gospodarstwo Agroturystyczne Jeżowa Woda w Przyszowej.

Jest to wyjątkowy obiekt położony na wzniesieniu, z którego w pogodne dni rozpościera się piękny widok na malowniczy Beskid Wyspowy. Hasłem promocyjnym Jeżowej Wody jest „tradycja w nowoczesnym wydaniu”, co idealnie oddaje charakter tego miejsca. Nowoczesne rozwiązania ekologiczne w postaci fotowoltaiki, ekologicznej klimatyzacji oraz możliwie niskim śladzie węglowym połączone są z architekturą nawiązującą do tradycji lokalnych.

A w jaki sposób można wygrać zawody balonowe? W zawodach liczy się głównie precyzja. Dyrektor Sportowy planuje odpowiednie konkurencje – np. lokalizuje punkt który następnie oznaczony jest krzyżem o ramieniu 5 m., nad który każdy z pilotów powinien nadlecieć i rzucić marker, czyli taśmę obciążoną woreczkiem z piaskiem na końcu. Wygrywa ten, kto rzucił najbliżej środka.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych na miejsca startów – przygotowania do lotów porannych będą mogli Państwo obserwować codziennie ok. godziny 6 rano – w piątek w Przyszowej, a w sobotę w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. Start lotów popołudniowych będzie realizowany ok. godziny 18:30 – w czwartek w Przyszowej, w piątek w Pisarzowej ze Stadionu LKS Olimipa, a w sobotę z polany pod Schroniskiem PTTK Trzy Koronyw Sromowcach Niżnych.

Dzięki temu wydarzeniu będą mogli Państwo poczuć namiastkę baloniarstwa, poczuć ciepło bijące z palników oraz zobaczyć i poznać pasję baloniarzy! Wszystkie najważniejsze informacje można znaleźćna załączonymplakacie naszego wydarzenia, albo na Facebookowej stronie „I. Małopolski Festiwal Balonowy „Odlotowa Małopolska””, gdzie będą na bieżąco publikowane informacje dotyczące lotów. Relacje z lotów i istotne komunikaty będą też publikowane na Facebookowych stronach Małopolskiej Organizacji Turystycznej i Kraków Balloon Team. Do zobaczenia! Szukajcie balonów na małopolskim niebie – Małopolska ZAPRASZA!

Program Festiwalu może ulec zmianie. Loty odbędą się wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Decyzję o rozpoczęciu lotów podejmuje Dyrektor Sportowy wydarzenia.

IB

Podobne artykuły

Back to top button