ADV
Powiat BocheńskiWiadomości

10 strzałów ku chwale ojczyzny w powiecie bocheńskim

11 listopada br. obchodziliśmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W powiecie bocheńskim jednym wydarzeń upamiętniających to szczególne wydarzenie była zorganizowana po raz 9. akcja pn. „10 strzałów ku chwale ojczyzny”. Partnerem akcji była Komenda Powiatowa Policji w Bochni.

W piątek tj.11 listopada br. na otwartej strzelnicy LOK w Bochni odbyła akcja pn. „10 strzałów ku chwale ojczyzny”. Wydarzenie, którego najważniejszym celem jest upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości łączy w sobie elementy zawodów strzeleckich oraz pikniku rodzinnego. W tym roku odbyła się 9. edycja tej imprezy, w której uczestniczyli również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Bocheńscy funkcjonariusze wzięli w niej czynny udział jeszcze przed jej planowanym startem. Mundurowi w przeddzień akcji aktywnie uczestniczyli w odpowiednim przygotowaniu obiektu, a już w piątek od godziny 10 prezentowali policyjny sprzęt i elementy policyjnego umundurowania, które cieszyły się zainteresowaniem zarówno najmłodszych, jak i dorosłych. Funkcjonariusze chętnie opowiadali o swojej służbie oraz omawiali zabrany ze sobą sprzęt. Najmłodsi uczestnicy akcji, którzy przybyli na strzelnicę z rodzicami mogli również zobaczyć od środka policyjny radiowóz i z bliska zobaczyć oraz posłuchać sygnałów świetlnych i dźwiękowych tego pojazdu. Policjanci rozdawali dzieciom elementy odblaskowe, które odpowiednio wykorzystane zwiększają naszą widoczność na drodze. Podczas akcji funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Bochni aktywnie wspierali ich przyszli zastępcy – uczniowie klas policyjnych z II Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, nad którymi patronat sprawuje Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Jerzy Polczyk.
” 10 strzałów ku chwale ojczyzny” to przede wszystkim zawody strzeleckie – dla wszystkich tych, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności podczas strzelania do tarczy przygotowano kilkanaście stanowisk. W trakcie tej czynności wszyscy zainteresowani otrzymali pomoc doświadczonych instruktorów, którzy krok po kroku tłumaczyli zasady prawidłowego przygotowania się do czynności, jak i samego strzelania.
Do głównych atrakcji imprezy należały również: wóz strażacki i strażacki sprzęt, wystawa broni historycznej i kolekcjonerskiej, sprzęt ratowników z Rescue Team Bochnia, sprzęt Jednostki Wojskowej NIL i Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych oraz wojskowa grochówka. 9. edycja imprezy przyciągnęła na strzelnicę bardzo dużą liczbę osób, które swoim przybyciem i oddaniem „10 strzałów ku chwale ojczyzny” upamiętnili 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button