ADV
blank
Wiadomości

15 tysięcy złotych dla dzieci z Domu Dziecka

Ponad 15 tysięcy złotych udało się zebrać dla dzieci z Domu Dziecka w Bochni podczas listopadowej akcji „10 strzałów ku chwale ojczyzny”, zorganizowanej przez Ligę Obrony Kraju. W Starostwie powiatowym oficjalnie przekazano zebrane środki dla Domu Dziecka w Bochni oraz wręczono nagrody dla zwycięzców zawodów strzeleckich.

Akcja „10 strzałów ku chwale ojczyzny” odbywa się cyklicznie w czasie święta Niepodległości od 8 lat. Każdy, kto zakupił okolicznościową cegiełkę, mógł oddać 10 strzałów z broni palnej pod nadzorem wykwalifikowanych instruktorów, którzy prezentowali zasady bezpieczeństwa przy korzystaniu i strzelaniu z broni. Chętni mogli również sprawdzić się w strzelectwie długodystansowym. Najcelniej strzelali Daniel Hypś oraz Klaudia Morawiec.

Zawody strzeleckie były częścią pikniku rodzinnego. Prezentowano broń historyczną i kolekcjonerską, sprzęt ratownictwa wodnego, sprzęt strażacki i policyjny. Mundurowi prezentowali i omawiali zastosowanie sprzętu. W akcji wzięli udział także uczniowie klas policyjnych II Liceum Ogólnokształcącego w Bochni. Wydarzenie miało również wymiar charytatywny, dochód z cegiełek oraz zebranych datków trafił do dzieci z Domu Dziecka w Bochni.

W piątek w starostwie organizatorzy pikniku przekazali symboliczny czek na ręce dzieciaków z Domu Dziecka, na kwotę ponad 15 tysięcy złotych. Starosta Bocheński Adam Korta wraz z organizatorami pikniku wręczyli również puchary oraz nagrody dla najlepszych strzelców pikniku Daniela Hypsia, oraz Klaudii Morawiec.

mm

blank

Podobne artykuły

Back to top button