TOPTOP
Powiat TarnowskiWiadomości

160 km/h w terenie zabudowanym – zdecydowanie za szybko

26-letni motocyklista zapomniał o limitach prędkości w terenie zabudowanym. Zbyt szybką jazdę zakończyli policjanci tarnowskiego ruchu drogowego.

Tarnowscy policjanci zwracają uwagę na zbyt szybką jazdę kierowców w Tarnowie i powiecie tarnowskim. Nie ma żadnej taryfy ulgowej dla tych, którzy przepisy ruchu drogowego nagminnie łamią i nie stosują się do wskazanych znakami drogowymi i przepisami ograniczeń prędkości.

Przekonał się o tym boleśnie 26-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który na drodze powiatowej z ograniczeniem do 50 km/h rozpędził swój motocykl do prędkości niemal 160 km/h. Popełniając takie wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a na jego koncie kierowcy przybyło dodatkowych 10 pkt karnych. Policjanci umożliwili mu dalszą jazdę, jedynie przez najbliższe 24 godziny.

Wolniejsza jazda sprawi, że też dojedziemy do wybranego celu, a nie spowoduje niepotrzebnych nerwów i stresu. Z chwilą jakiegokolwiek zdarzenia drogowego nie będziemy obarczeni winną niebezpiecznej jazdy. W przypadkach takich wykroczeń nie będzie żadnej taryfy ulgowej.

policja.gov.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast