ADV
Wiadomości

18 litrów krwi! Udana akcja krwiodawstwa w Dębnie

18 litrów zebranej krwi pełnej to wynik akcji krwiodawstwa zorganizowanej w niedzielę 29 maja 2022r. przez Ochotniczą Straż Pożarną w Dębnie. Była to druga w tym roku akcja organizowana przez tą jednostkę, a kolejna odbędzie się w październiku.

47 osoby zostały zarejestrowane z czego, aż 40 mogło oddać krew pełną.

– Dziękujemy wszystkim osobom, które tego dnia były razem z nami, JESTEŚCIE WIELCY dzieląc się tym bezcennym darem – piszą na swoim profilu druhowie z OSP Dębno.

Do akcji przystąpili zarówno krwiodawcy wielokrotni, którzy pomagają od lat, jak również osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się na ten szlachetny gest. Do akcji przystąpili również strażacy z jednostki OSP Dębno oraz m.in. z: OSP KSRG Łoniowa , OSP Wokowice, OSP JADOWNIKI.

– Podziękowania kierujemy również do członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i naszych druhów za zaangażowanie i pomoc w organizacji akcji krwiodawstwa.

Pragnie serdecznie podziękować Panu Wiesław Kozłowski – Wójtowi Gminy Dębno za wsparcie naszej akcji, upominki dla dawców oraz udostępnienie Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie na potrzeby akcji.

Dziękujemy Karczmie Pod Jesionami za ciepły posiłek dla ekipy RCKiK – dziękują druhowie z OSP Dębno.

Każdego dnia krew jest potrzebna nie tylko ofiarom wypadków, ale również cierpiącym na wiele poważnych chorób. Dzięki honorowym dawcom krwi, bezinteresownie dzielących się lekiem, którego nie można wyprodukować, codziennie udaje się ratować ludzkie zdrowie i życie. O kolejnej akcji organizowanej przez druhów w czerwcu będziemy informować.


OSP Dębno
Foto: Gmina Dębno

blank

Podobne artykuły

Back to top button