ADV
Wiadomości

2 miliony 128 tysięcy 500 złotych dla Gminy Borzęcin z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej

Dzięki działaniom samorządu województwa już wkrótce w każdym zakątku regionu zostaną zrealizowane inwestycje, które pozwolą ożywić gospodarkę, wzmocnią lokalny rynek, wpłyną na integrację lokalnych społeczności. To przedsięwzięcia, na które gminy niejednokrotnie czekały latami. Są niezwykle ważne z punktu widzenia mieszkańców, bowiem ich małe ojczyzny wypięknieją, a lokalna społeczność zyska przyjazne miejsca spotkań, aktywizacji czy rekreacji. Wśród 41 inwestycji, opiewających na łączną kwotę 101,5 mln zł, zaplanowano m.in. Przebudowę, rozbudowę i nadbudowę Remizy OSP w Borzęcinie Dolnym.

– Słowo się rzekło i… jest. Gmina Borzęcin pozyskała dofinansowanie na realizację inwestycji pn. „Przebudowa, rozbudowa i nadbudowa Remizy OSP w Borzęcinie Dolnym” w ramach realizacji pakietu rozwoju Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej z Funduszy Europejskich w kwocie 2 miliony 128 tysięcy 500 złotych. Jest to maksymalna możliwa kwota dofinansowania do realizacji tego zadania.

Dziękuję Zarządowi Województwa Małopolskiego – Marszałkowi Witoldowi Kozłowskiemu, Wicemarszałkom: Łukaszowi Smółce i Tomaszowi Urynowiczowi oraz Członkom Zarządu: Edwardowi Czesakowi i Marcie Malec – Lech za podjęcie decyzji o dofinansowaniu realizacji projektu, który doskonale wpisuje się w rewitalizację centrum tej miejscowości. Swoją wdzięczność kieruję również w stronę Posła Stanisława Bukowca oraz Wicepremiera Jarosława Gowina za wszelkie wsparcie udzielane na bieżąco samorządowi gminy Borzęcin na wielu płaszczyznach prospołecznych działań.

Druhom Ochotnikom OSP Borzęcin Dolny z Prezesem, a zarazem Komendantem Gminnym ZOSP RP Grzegorzem Małkiem. Dziękuję za współpracę zarówno na etapie regulacji stanu prawnego nieruchomości, jak i opracowania projektu, a Mieszkańcom Borzęcina Dolnego, którzy uwierzyli i nie zwątpili za zaufanie i cierpliwość – napisał na swoim profilu Janusz Kwaśniak Wójt Gminy Borzęcin.

O projekcie
Projekt pn. „Rozbudowa i przebudowa budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcinie Dolnym na potrzeby budynku wielofunkcyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu” zakłada przebudowę, rozbudowę i nadbudowę budynku istniejącej remizy, dzięki czemu zwiększy się jego powierzchnia użytkowa z istniejących 298 m2 do 780 m2, a więc blisko trzykrotnie. W wyniku realizacji zadania powstaną 2 garaże na samochody bojowe wraz z zapleczem socjalno – technicznym dla OSP, świetlica Ośrodka Kultury z wyjściem na ogród, w którym zlokalizowana będzie część rekreacyjno – wypoczynkowa oraz sala wielofunkcyjna wraz zapleczem kuchennym i sanitarnym. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a teren uzyska nowe zagospodarowanie w postaci małej architektury i zieleni wraz z ogrodzeniem. Wartość kosztorysowa inwestycji zamyka się kwotą 4 miliony 141 tysięcy 508 złotych.


IB / Janusz Kwaśniak / malopolskie.pl

Słowo się rzekło i… jest 🤷🏻‍♂️😃. Mamy to 💪😁. Gmina Borzęcin pozyskała dofinansowanie na realizację inwestycji pn….

Opublikowany przez Janusza Kwaśniaka Czwartek, 5 listopada 2020

Podobne artykuły

Back to top button