ADV
1
Wiadomości
Trending

3 mieszkańców Powiatu Brzeskiego usiłowało wyłudzić 120 tysięcy z tytułu dopłat do nieruchomości rolnych

Aktami oskarżenia zakończyły się sprawy usiłowania oszustwa prowadzone przez policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą brzeskiej komendy. Troje mieszkańców powiatu brzeskiego chciało wyłudzić wsparcie finansowe związane z rolnictwem po blisko 60 tys. złotych.

Informacja o podejrzanym procederze wpłynęła do brzeskiej jednostki we wrześniu 2022 roku. Pracownicy pokrzywdzonej instytucji podczas kontroli wykryli nieprawidłowości związane ze złożonymi wnioskami o dopłaty, jednocześnie zawiadamiając o tym organy ścigania. Sprawą zajęli się policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą, którzy ustalili, że 50- i 52-letni mieszkańcy powiatu brzeskiego działając wspólnie i w porozumieniu składali wnioski o przyznanie płatności, deklarując, że użytkują wskazane działki rolne. Kwota, jaką mieliby uzyskać to blisko 60 tys. złotych. Po zebraniu materiału dowodowego okazało się, że podali nieprawdziwie informacje o użytkowaniu zadeklarowanych we wniosku działek, a cały proceder odbywał się bezprawnie oraz bez zgody właścicieli czy użytkowników gruntów. W taki sam sposób chciała wyłudzić wsparcie finansowe w kwocie około 60 tys. 49-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego.

W obu postępowaniach łącznie śledczy przesłuchali około 300 świadków. Zebrany przez policjantów obszerny materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutu usiłowania oszustwa. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności. Pod koniec czerwca 2023 r. skierowano w tych sprawach akty oskarżenia do sądu.


KPP Brzesko

blank

Podobne artykuły

Back to top button