ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

5 osób rannych w wypadku busa na autostradzie A4 na wysokości Łętowic / 19 września 2022 r.

W poniedziałek 19 września 2022 r. po północy na autostradzie A4, na wysokości miejscowości Łętowice pas w kierunku Tarnowa doszło do zderzenia samochodu osobowego oraz osobowego busa. Pięciu obywateli Ukrainy trafiło do tarnowskiego szpitala, a do godziny 5 nad ranem ten odcinek autostrady był nieprzejezdny. W następstwie wypadku doszło jeszcze do kilku stłuczek – łącznie zderzyło się 4 samochody osobowe oraz dwa busy. Po tych wypadkach jezdnia do Rzeszowa była zablokowana.

Galeria zdjęć<==

– Po północy dyżurny tarnowskiej Policji został powiadomiony o dachowaniu busa, w którym podróżowało kilka osób.

Na miejsce skierowane zostały służby ratunkowe, które w pierwszej kolejności udzielały pomocy poszkodowanych w tym zdarzeniu drogowym. Pięć osób trafiło do tarnowskiego szpitala, a będący na miejscu policjanci zbierali ślady i dokumentowali to co wydarzyło się na nitce autostradowej w kierunku Rzeszowa.

Z ich ustaleń wynika, że kierowca osobowej skody, jechał lewym pasem i z niewyjaśnionych do tej pory przyczyn, będąc na wysokości miejscowości Łętowice (484 km), zjechał na prawy pas ruchu uderzając w tył prawidłowo poruszającego się busa. Jego kierowca wytrącony z toru jazdy, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, a samochód przewrócił się na jezdnię i dachował. W tym busie podróżowało w sumie pięć osób. Osoby, które ucierpiały w tym wypadku to obywatele Ukrainy. Zostali oni przewiezieni do szpitala, gdzie udzielono im pomocy medycznej. Kierowca oraz pasażer skody nie ucierpieli.

Po uzyskaniu informacji ze szpitali o stanie zdrowia poszkodowanych, zebrany materiał dowodowy posłuży wszczęciu postępowania przygotowawczego, w którym zostaną wyjaśnione wszystkie okoliczności tego wypadku.

Postępowanie to będzie prowadziła Komenda Miejska Policji w Tarnowie pod nadzorem tarnowskiej prokuratury – informuje tarnowska policja.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano znacznie siły ratownicze. W akcji udział brali strażacy z PSP Tarnów JRG 1 i JRG 2 oraz PSP Brzesko, a także druhowie z OSP Wierzchosławice i OSP Łętowice. Na miejsce skierowano także Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policję.

Na czas prowadzenia akcji ratowniczej droga w kierunku Tarnowa przez kilka godzin była nieprzejezdna, a policja kierowała na objazd starą czwórką od zjazdu w Brzesku. Utrudnienia trwały do godziny 5 rano.

 

IB

Podobne artykuły

Back to top button