Wiadomości

51 osób zakażonych koronawirusem w Powiecie Brzeskim / 16 kwietnia 2020 r.

Po dwóch dniach względnego spokoju liczba zakażonych znów wzrosła. W czwartek 16 kwietnia 2020 r. o Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna podała najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Powiecie Brzeskim wg stanu na godzinę 8.00. Liczba osób zakażonych zwiększyła się do 50 osób. Dodatkowo Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował w popołudniowym komunikacie o kolejnej osobie z zakażeniem. Tak więc na godzinę 18.00 mamy w powiecie brzeskim łącznie 51 osób zakażonych. W grupie tej są kolejne dwie osoby z załogi Szpitala Powiatowego w Brzesku. Spośród 51 osób zakażonych – 32 osoby to pracownicy szpitala.

W środę 15 kwietnia 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

Znacznie zmniejszyła się liczba osób przebywających w kwarantannie granicznej i domowej – aktualnie jest to 743 osób (we wtorek było to 781 osób).  Na dzień dzisiejszy liczba zakażonych stawia Powiat Brzeski na czwartym miejscu w skali Województwa Małopolskiego.  

Informacja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan na dzień 16.04.2020 g. 8:00

W kwarantannie domowej: 743 osób

Osoby z wynikiem dodatnim: 50 osób, w tym 14 osób hospitalizowanych,1 zgon z powodu COVID-19, 2 zgony z innych przyczyn niż COVID-19,

w tym:

– gmina Brzesko: 28 (4 mężczyzn oraz 5 kobiety w hospitalizacji, 6 mężczyzn i 11 kobiet w izolacji domowej,1 kobieta – zgon z powodu COVID-19, 1 kobieta – zgon z innych przyczyn niż COVID-19),
– gmina Szczurowa: 3 (1 kobieta w izolacji domowej, 1 mężczyzna w hospitalizacji, 1 kobieta w hospitalizacji),
– gmina Dębno: 6 (4 kobiety oraz 2 mężczyzn w izolacji domowej),
– gmina Borzęcin: 3 (1 mężczyzna – zgon z innych przyczyn niż COVID-19, 2 kobiety w izolacji domowej),
– gmina Gnojnik: 8 (2 mężczyzn w hospitalizacji, 6 kobiet w izolacji domowej),
– gmina Iwkowa: 2 (1 kobieta w izolacji, 1 mężczyzna hospitalizowany).

Do dzisiaj na terenie Polski stwierdzono 7918 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 314 osób. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 575 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 15 osób. Pojawiają się także dobre informacje – Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie przekazała o w sumie 39 ozdrowieńcach z naszego województwa (czyli osobie niemającej objawów choroby, ale mogących jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową).


IB / MUW

 

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast