ADV
Wiadomości
Trending

7 nowych zakażeń i dwie poradnie zamknięte z „przyczyn nagłych” / 4 października 2020 r.

Aż o 7 osób zwiększyła się liczba zakażonych koronawirusem w Powiecie Brzeskim w okresie w niedzielę 4 października 2020 r. Łączna liczba zakażonych wzrosła do 186 osób.

W komunikacie z niedzielnego poranka sanepid poinformował nowych zakażeniach: 2 w Gminie Brzesko, 2 w Gminie Dębno, 2 w Gminie Borzecin oraz 1 w Gminie Iwkowa. O ponad 200 osób wzrosła liczba objętych kwarantanną – częściowo ma to na pewno związek z objęciu kwarantanną jednej z klas z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z uczniów w Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku.

Dzisiejszy duży wzrost liczby zakażeń może mieć związek z dwoma bardzo oszczędnymi (jednozdaniowymi) komunikatami zamieszczonymi w niedzielę 4 października 2020 r. na stronie Szpitala Powiatowego w  Brzesku, a dotyczącymi zawieszenia pracy Poradni Laryngologicznej oraz Pracowni Spirometrii.

Treść komunikatów:

Poradnia Laryngologiczna nieczynna do odwołania
Od 05.10.2020 do odwołania nieczynna będzie poradnia Laryngologiczna.

Pracownia Spirometrii nieczynna do odwołania
Pracownia Spirometrii z przyczyn nagłych nieczynna od 05.10.2020 do odwołania.

W skali kraju liczba zakażeń ma tendencję silnie wzrostową i od 4 dni praktycznie nie spada poniżej 2000 nowych zakażeń. W niedzielę 4 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1,934 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem. Dodatkowo od 5 dni umiera przeciętnie po 30 i więcej osób – przez ostatnie 3 miesiące było to przeciętnie nie więcej jak 10-20 osób.

Bieżąca sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim

Aktualnie w Powiecie Brzeskim jest 19 aktywnych przypadków koronawirusa. Jak wynika z danych udostępnionych przez Powiatową Stację Sanitarno–Epidemiologiczną w Brzesku z grupy aktywnych zakażeń w izolacji przebywa 11 osób, a hospitalizacji zostało poddane 8 osób. Zmniejszyła się również liczba osób objętych kwarantanną – do 22.

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 4 października 2020 r. / godz. 8.00 <==

Zakażeni

Do dnia 4 października 2020 r. na terenie Polski stwierdzono 100,074 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 2,630 osoby. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 12 258 osób (w tym aktywnych 2 838). Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 223 osoby – w tym 19 osób, których zgony były z innych przyczyn niż COVID-19.

Zmarli

Niestety spośród osób zakażonych na chwilę obecną w Powiecie Brzeskim są cztery osoby zmarłe. W środę 15 kwietnia 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W sobotę 9 maja 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 69-letniego mężczyzny z Powiatu Brzeskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

Ozdrowieńcy

Wśród wielu przygnębiających informacji związanych z epidemią koronawirusa pojawiają się czasami również te, które dają nadzieję. W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o ozdrowieńcach. W tej grupie jest już 9 197 osób. W Powiecie Brzeskim 156 osób. Ozdrowieniec, to osoba nie mająca objawów choroby, ale mogąca jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

Testy

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach: 1 730 (poprzednia doba: 3 199 badań).

Ciekawe zestawienie danych statystycznych nt. epidemii koronawirusa w Polsce https://koronawirus-w-polsce.pl/ <==

Informacje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan do dnia 4 października 2020 r.

Zakażonych – 186 osób
Izolacja – 17 osób
Hospitalizacja – 9 osób
Ozdrowieńcy – 156
Osoby w kwarantannie – 226
Zgony – 4 (w tym 2 z powodu COVID-19)
Przypadki potwierdzone w poszczególnych gminach:
Gmina Brzesko – 68
Gmina Szczurowa – 16
Gmina Dębno – 21
Gmina Borzęcin – 40
Gmina Gnojnik – 11
Gmina Iwkowa – 19
Gmina Czchów – 11

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim – raporty dzienne za cały okres trwania epidemii <==

foto: zdjęcie ilustracyjne

IB / MUW

Podobne artykuły

Back to top button