ADV
Wiadomości

7. Teatralne Spotkania Metodyczne w Brzesku

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Brzesku zapraszają do udziału w warsztatach teatralnych. Szkolenie odbędzie się 19 listopada 2020 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Brzesku.

– Serdecznie zapraszamy instruktorów teatralnych oraz nauczycieli prowadzących szkolne zespoły teatralne do uczestnictwa w 7. Teatralnych Spotkaniach Metodycznych – zachęca Ilona Stanaszek z MCK Sokół.

Tematem wiodącym tegorocznej edycji jest praca nad świadomością emocji i ciała w przestrzeni scenicznej ze szczególnym uwzględnię poniższych zagadnień:

  • monolog wewnętrzny postaci w połączeniu z ekspresją ciała a świadomość przestrzeni sceny,
  • wyrażenie intencji i wewnętrznych stanów emocjonalnych za pomocą ciała i ruchu,
  • synteza emocji postaci literackiej i ekspresji ciała aktora w relacji z partnerem scenicznym.

Zajęcia warsztatowe prowadzić będzie Rafał Sadowski – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, wieloletni aktor Teatru im. J. Słowackiego.

W sytuacji zwiększonego zagrożenia epidemiologicznego, organizatorzy zastrzegają sobie możliwość przesunięcia terminu warsztatów, a w przypadku braku wystarczającej liczby zgłoszeń prawo do odwołania warsztatów.

ZGŁOSZENIA
Osoby zainteresowane udziałem w 7. Teatralnych Spotkaniach Metodycznych proszone są o przesłanie mailem skanu wypełnionej i podpisanej karty zgłoszenia w terminie do 10 listopada 2020 r. na adres: i.stanaszek@mcksokol.pl.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – w związku z czym udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Karta zgłoszenia <==

Podobne artykuły

Back to top button