ADV
SportWiadomości
Trending

Akademia Piłkarska CANPACK Okocimski Brzesko w drodze do futsalowego zwycięstwa

Jak co roku w okresie zimowym w AP CANPACK Okocimski Brzesko działa sekcja Futsalu (piłka nożna na hali) w czterech kategoriach wiekowych – U-13, U-15, U-17, U-19 tj. około 80 osób. Coraz prężniej rozwija się u nas futsal – dyscyplina sportu, która w innych częściach Polski jest wciąż popularniejsza niż w naszym regionie. Ogromny sukces osiągnęli nasi zawodnicy i aż trzy drużyny wywalczyły kolejne awanse do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w tym roku. Tym razem nasza młodzież awansowała w kategorii U17 – podopieczni trenera Tomasza Rogóża, w kategorii U15 – podopieczni Mateusza Wawryki, w kategorii U13-podopieczni trenera Janusza Piątka a także czekamy na ostatni etap eliminacji w kategorii U19 – podopieczni trenera Kamila Króla.

W przeciągu 4 lat staliśmy się ważnym Klubem w rywalizacji o Młodzieżowe Mistrzostwo Polski w Futsal. Z każdym rokiem robimy kolejny krok w rozwoju tej dyscypliny a co za tym idzie kolejne awanse naszych drużyn do Mistrzostw. Coraz częściej mówi się, że futsal to prawdziwa skarbnica nauki dla kandydatów na piłkarzy. Futsal jest grą o wiele bardziej dynamiczną niż klasyczna piłka nożna, stąd wydaje się być narzędziem, które może być wykorzystywane zarówno do rozwijania zawodników jak i trenerów. Zawodnicy zdobywają nowe doświadczenia. Będziemy walczyć o zwycięstwo w każdym z rozgrywanych turniejów. Powalczymy o coś więcej niż tylko spotkania w fazie grupowej, oczywiście wyjazd na Mistrzostwa to wyjazd po medal i wierzę głęboko w to, iż wcześniej niż później medal do Brzeska przywieziemy – mówi Marcin Jurkiewicz.

Od dwóch lat dostajemy możliwość organizacji turniejów eliminacyjnych do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsal a kolejnym krokiem jest walka o prawo organizacji Mistrzostw Polski w Brzesku. Futsal wymaga dużego wysiłku od zawodników, a od trenerów dobrej organizacji treningów, dlatego gratuluję zawodnikom oraz trenerom już osiągniętych sukcesów. Wyjazdy młodzieży wymagają dużego nakładu finansowego, dlatego dziękujemy firmie CANPACK za wspieranie naszych działań futsalowych oraz Staroście Brzeskiemu Andrzejowi Potępie, Wicestaroście Maciejowi Podobińskiemu za dodatkowe wsparcie finansowe na każdy z tych wyjazdów a także rodzicom za niezbędną pomoc – mówi Elżbieta Rysak.

Akademia Piłkarska CANPACK Okocimski Brzesko rozwija się coraz mocniej. Chcemy zapewnić naszym zawodnikom jak najlepsze warunki do rozwoju i realizacji ich pasji dlatego zapraszamy i zachęcamy wszystkie chętne Firmy, Przedsiębiorstwa czy osoby prywatne do wsparcia naszych zawodników. Dzięki Państwa wsparciu dzieci i młodzież będą mogły rozwijać swoje umiejętności oraz aktywnie i zdrowo spędzać swój wolny czas. Każda nawet najmniejsza pomoc czy to finansowa czy materialna będzie dla nas ogromnym wsparciem. W imieniu Zarządu, trenerów oraz naszych wspaniałych zawodników, z góry dziękujemy za każdą, nawet najmniejszą pomoc.


IB

Fot. Maciej Mazur

Podobne artykuły

Back to top button