ADV
Wiadomości
Trending

Akcja krwiodawstwa w Brzesku. Niestety zabrakło ozdrowieńców / 4 listopada 2020 r.

Mimo deszczowej pogody, 21 osób odpowiedziało na apel Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie i zgłosiło się by oddać krew. 4 listopada 2020. przez kilka godzin obok Szpitala Powiatowego w Brzesku stał krwiobus, gdzie także ozdrowieńcy mogli oddać osocze dla osób chorych na COVID-19. Niestety, pośród dawców krwi nie znalazła się ani jedna osoba będąca ozdrowieńcem i mogąca oddać osocze.

– Serdecznie dziękujemy tym, którzy zdecydowali się wziąć udział w akcji i oddali swoją krew! – czytamy na profilu Szpitala w Brzesku.

Była to pierwsza tego typu inicjatywa wspierająca działania RCKiK w Krakowie, ale na pewno nie ostatnia – szpital w Brzesku będzie angażował się w kolejne zbiórki osocza, zachęcając mieszkańców powiatu do przyłączenia się do tak ważnej i potrzebnej inicjatywy.

Pamiętajmy – ️krew jest bezcennym lekiem, nie da się jej niczym zastąpić!

Przypominamy, że osocze z krwi ozdrowieńców i przeciwciała w nim zawarte są w tej chwili jedynym skutecznym lekiem, wykorzystywanym w leczeniu osób zakażonych koronawirusem, także w brzeskim szpitalu. Terapia osoczem wspomaga powrót do zdrowia osób najciężej chorujących na COVID-19.

Dawcą osocza może zostać osoba, która przechorowała COVID-19 lub była zakażona SARS-CoV-2 bez objawów i wytworzyła przeciwciała. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie RCKiK w Krakowie.
https://rckik.krakow.pl/osocze-od-ozdrowiencow-covid-19/

SPZOZ Brzesko

🩸Podsumowanie akcji oddawania krwi w Brzesku!

Mimo deszczowej pogody, 21 osób odpowiedziało na apel Regionalnej Stacji…

Opublikowany przez Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku Czwartek, 5 listopada 2020

blank

Podobne artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button