ADV
Wiadomości
Trending

Akcja Krwiodawstwa w Dębnie / zdjęcia

To już druga w tym roku Akcja Krwiodawstwa, zorganizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Dębnie przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Galeria zdjęć <==

Tym razem zapewniono również warsztaty astronomiczne dla dzieci i młodzieży przygotowane przez Panią Małgorzatę Dudek, ambasadorkę edukacji kosmicznej ESERO-Polska i Centrum Nauki Kopernik oraz pokazy wozów strażackich i ich wyposażenia. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Podczas sobotniej akcji zorganizowanej w remizie OSP Dębno zebrano ponad 12 litrów krwi, czyli leku ratującego życie i zdrowie ludzi. To szczególnie istotne, ponieważ tego płynu nie da się wytworzyć syntetycznie. Tylko dzięki wspaniałym sercom krwiodawców potrzebujący mają szanse na leczenie bądź też uratowanie życia.

Dla osób które oddały krew, przewidziano zestaw regeneracyjny, a także upominki ufundowane przez Wójta Gminy Dębno.

– Oddając krew możemy uratować życie osobom cierpiącym na szereg poważnych chorób, a także ofiarom ciężkich wypadków. Dzięki krwiodawcom, wiele osób zyskuje szansę na powrót do zdrowia, co czyni to jedną z najważniejszych aktów ludzkiej dobroczynności. Krew jest szczególnym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi.

Dziękuję organizatorom za przygotowanie wydarzenia, a także wszystkim uczestnikom, którzy udowodnili, że nie są obojętni na potrzeby drugiego człowieka. – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Fot. OSP DĘBNO

Gmina Dębno

blank

Podobne artykuły

Back to top button