ADV
WiadomościWideo

„Australia Wam dziękuje!” – podziękowania dla druhów z Poręby Spytkowskiej. Nadal trwa zbiórka pieniędzy

Są już pierwsze pozytywne sygnały w odpowiedzi na zbiórkę pieniędzy zorganizowaną na rzecz australijskich strażaków. Od kilku dni akcja zainicjowana przez strażaków z małej miejscowości w Gminie Brzesko znajduje uznanie ze strony ludzi dobrej woli w całej Polsce. W zaledwie pięć dni udało się uzbierać bez mała 370 tysięcy złotych!

Przypomnijmy – w Australii nękanej od miesięcy przez gigantyczne pożary trwa walka z żywiołem. Z całego świata oprócz słów otuchy płynie również wsparcie finansowe dla strażaków i organizacji ratujących zwierzęta które ucierpiały w pożarach. W akcję oprócz znanych postaci światowego show biznesu włączają się również zwykli ludzie. Pomimo znacznej odległości jaka dzieli Polskę i Australię  – blisko 9 500 osób wpłaciło pieniądze by pomóc ratowników i wolontariuszy.

Piękny gest strażaków z Poręby Spytkowskiej doceniają m.in. Polacy mieszkający w Australii.  Informacja o prowadzonej akcji charytatywnej trafiała za pośrednictwem serwisów społecznościowych na drugi kraniec świata.

W czwartek 9 stycznia 2020 r. ze strażakami z Poręby Spytkowskiej spotkała się Pani Iwona – Polka mieszkająca od lat w Australii. Nie ukrywała wzruszenia podczas spotkania w remizie.

– O akcji dowiedziałam się od znajomych z Australii, którzy na swoich stronach stronach facebookowych zamieszali informacje na ten temat. To moje wzruszenie spowodowało, że przyjechałam tutaj dzisiaj, żeby podziękować w imieniu moich znajomych którzy są w Australii, w imieniu wszystkich Australijczyków. Za to że macie takie wielkie serca. Australia Wam dziękuje z całego serca! To jest wielka, ogromna pomoc! – dziękowała Pani Iwona.

Na ręce druhów pani Iwona przekazała symboliczny upominek w postaci  zestawu gadżetów prosto z Australii. Nie zabrakło flagi tego kraju. To prezent który z pewnością będzie cenną pamiątką zdobiącą remizę w Porębie Spytkowskiej.

– Jesteśmy bardzo wzruszeni i serdecznie dziękujemy paniom, które osobiście przyjechały do Poręby Spytkowskiej z upominkami z Australii.  Zbiórka nadal trwa! Liczymy na ludzi dobrego serca, by uzbierać zaplanowaną kwotę – mówił prezes OSP w Porębie Spytkowskiej druh Krzysztof Rachwał.

Link do zbiórki w serwisie pomagam.pl <==

 

Wszystkie osoby dobrej woli prosimy o wsparcie tej szczytnej inicjatywy. Nawet niewielka kwota ma znaczenie.

foto: Maciej Mazur

IB

Podobne artykuły

Back to top button