ADV
1
Kultura
Trending

Baszta w Czchowie na tle Tatr – niezwykłe ujęcia Marcina Nalepki / zdjęcia

Po kilku tygodniach pochmurnego nieba w ostatnich dniach mogliśmy podziwiać piękne błękitne niebo. Bardzo przejrzyste powietrze sprzyjają dalekim obserwacjom. Zimowy smog nie psuje na szczęście przejrzystości powietrza. To wszystko sprawia, że panują doskonałe warunki dla fotografów specjalizujących się w wykonywaniu zdjęć na długich dystansach. Efekty takiej pracy są spektakularne.

Piękne ujęcia w jesiennej scenerii zaprezentował Marcin Nalepka, na którego zdjęciach możemy podziwiać Tarnów, Melsztyn czy też Wiśnicz na tle Tatr. W niedzielę 13 lutego 2022 r. pochwalił się pięknymi ujęciami baszty w Czchowie.

– Zdjęcie baszty w Czchowie na tle Tatr zostało wykonane z Faliszewic w Gminie Zakliczyn, do wykonania zdjęcia użyłem Canona 80D+ Sigma150-600, ogniskowa tutaj to 500 mm.

Do Tatr w linii prostej jest około 80 km – mówi  Marcin Nalepka.

Zapraszamy do obejrzenia jego zdjęć z dalekich obserwacji <==

Okazuje się, że przy odrobinie chęci nie trzeba dalekich wypraw, by np. z Bocheńca czy Góry Godów, a nawet z wałów przeciwpowodziowych nad Wisłą w Gminie Szczurowa podziwiać przepiękne, szczyty Tatr oddalonych o około 90-120 km!

Jeżeli ktoś z naszych czytelników ma niezwykłą pasję, ciekawe zdjęcia i chce się nimi podzielić – prosimy o kontakt na naszą skrzynkę redakcyjną lub za pośrednictwem Facebooka.

foto: Marcin Nalepka
IB

Podobne artykuły

Back to top button