ADV
SportWiadomościWideo
Trending

Benio Kapusta – kocha piłkę nożną, ale nie może grać. Został więc komentatorem

Benio Kapusta z Porąbki Uszewskiej kocha piłkę nożną. Chłopak nie ma jednak w życiu łatwo, a właściwie od urodzenia ma mocno pod górkę. Choruje między innymi na wodogłowie. Mimo to stara się realizować swoje pasje, wbrew trudnościom jakie sprawia mu jego własny organizm.

Benio, a właściwie Beniamin Kapusta ma 12 lat. Urodził się z wodogłowiem (wada wrodzona wykryta już w ciąży) co spowodowało porażenie kończyn dolnych. By mógł normalnie funkcjonować była i jest potrzebna rehabilitacja.

– Jest synem naszych przyjaciół, a  zarazem dalszym sąsiadem. Jego rodzice wytrwale walczyli o to by mógł być sprawny i stanąć na nogi.

W wieku 6 lat postawił pierwsze kroki, gdzie do tamtej pory od urodzenia nie miał w ogóle czucia w nogach. Rehabilitacja postępowała do przodu, a Benio co raz więcej chodził.

Niestety od jakiegoś czasu wszystko się cofa, stopy się wykrzywiają i chłopiec siada co raz częściej na wózek inwalidzki – mówi Paula Ciężadło, przyjaciółka rodziny.

Benio jest pogodnym, sympatycznym i mądrym nastolatkiem. Ma świetną pamięć – bez żadnej nauki w domu osiąga w szkole bardzo dobre oceny (pamięta wszystko z lekcji).

Benio jest bardzo zafascynowany ogólnie sportem, ale najbardziej kocha piłkę nożną. Należy do Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych START. Podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski U17 i U20 2023 w Tarnowie Benio zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą. Każdy dzień dla niego to okazja do walki z własnymi słabościami i pokonywania kolejnych barier. W sobotę 29 września 2023 r. ustanowił swoje rekordy życiowe – w pchnięciu kulą 4 m 14 cm oraz 4 m 45 cm w rzucie oszczepem.

Mimo, że tak mocno kocha piłkę nożną, to niestety nie może samodzielnie w nią grać…. Może jednak spełnić się w innych aspektach tej dyscypliny. Marzy by zostać komentatorem sportowym i chce pokazać że niepełnosprawność nie ogranicza Go w realizowaniu marzeń. Stąd pomysł by stworzyć i rozwijać własny kanał na YouTube poświęcony piłce nożnej. Na kanale pojawiły się już pierwsze materiały.

Kanał Youtube: 2 bramki i jedna piłka <==

Zapraszamy do zasubskrybowania kanału, oglądania i komentowania materiałów video przygotowanych przez Benia. My już to zrobiliśmy! Teraz Wasza kolej!

Benio! Trzymamy kciuki za twój projekt! Życzmy powodzenia i wytrwałości w jego realizacji.

foto: yt kanał 2 bramki i jedna piłka

IB

Podobne artykuły

Back to top button