ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Bez prawa jazdy ciągnął lawetę

Z niecodzienną sytuacją mieli do czynienia policjanci ruchu drogowego tarnowskiej komendy w piątek, 4 czerwca na drodze krajowej 94 w Zgłobicach. Zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, który przewoził lawetą osobówkę w której podróżowało troje dzieci. Kierowca dzień wcześniej stracił swoje prawo jazdy.

W piątkowe przedpołudnie policjanci ruchu drogowego tarnowskiej komendy Policji kontrolowali ruch na drodze krajowej 94 w Zgłobicach. Po godzinie 10 rano w kierunku Tarnowa jechał kierowca czarnego passata. Kierowca ciągnął przyczepę-lawetę, na której zapięty był niesprawny, srebrny ford. Kierowca zestawu pojazdów został zatrzymany w Zgłobicach. Podczas kontroli policjanci stwierdzili, że w passacie, oprócz kierowcy jedzie jeszcze trzy osoby, a w niesprawnym fordzie przewożonym lawetą – kolejne trzy osoby, w tym dwoje dzieci w wieku od 6 do12 lat. Kierowca oraz pasażerowie to mieszkańcy województwa podkarpackiego.

Dokładniejsze sprawdzenia ujawniły kolejne, coraz bardziej niepokojące nieprawidłowości. Ciężar przyczepy oraz przewożonego pojazdu przekroczył dopuszczalną masę całkowitą uciągu haka holowniczego, a na domiar złego kierowca passata dzień wcześniej utracił prawo jazdy, w związku z przekroczeniem prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Skończył się również 24-godzinny okres umożliwiający dojechanie do miejsca zamieszkania.

Kumulacja wykroczeń spowodowała, że policjanci sporządzili wniosek o ukaranie kierowcy do tarnowskiego sądu. Uniemożliwili mu dalszą jazdę oraz rozłączyli przeciążony zestaw.

policja.gov.pl

REKLAMA

Podobne artykuły

Back to top button