TOPTOP
Powiat TarnowskiWiadomości

Bez prawa jazdy ciągnął lawetę

Z niecodzienną sytuacją mieli do czynienia policjanci ruchu drogowego tarnowskiej komendy w piątek, 4 czerwca na drodze krajowej 94 w Zgłobicach. Zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, który przewoził lawetą osobówkę w której podróżowało troje dzieci. Kierowca dzień wcześniej stracił swoje prawo jazdy.

W piątkowe przedpołudnie policjanci ruchu drogowego tarnowskiej komendy Policji kontrolowali ruch na drodze krajowej 94 w Zgłobicach. Po godzinie 10 rano w kierunku Tarnowa jechał kierowca czarnego passata. Kierowca ciągnął przyczepę-lawetę, na której zapięty był niesprawny, srebrny ford. Kierowca zestawu pojazdów został zatrzymany w Zgłobicach. Podczas kontroli policjanci stwierdzili, że w passacie, oprócz kierowcy jedzie jeszcze trzy osoby, a w niesprawnym fordzie przewożonym lawetą – kolejne trzy osoby, w tym dwoje dzieci w wieku od 6 do12 lat. Kierowca oraz pasażerowie to mieszkańcy województwa podkarpackiego.

Dokładniejsze sprawdzenia ujawniły kolejne, coraz bardziej niepokojące nieprawidłowości. Ciężar przyczepy oraz przewożonego pojazdu przekroczył dopuszczalną masę całkowitą uciągu haka holowniczego, a na domiar złego kierowca passata dzień wcześniej utracił prawo jazdy, w związku z przekroczeniem prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Skończył się również 24-godzinny okres umożliwiający dojechanie do miejsca zamieszkania.

Kumulacja wykroczeń spowodowała, że policjanci sporządzili wniosek o ukaranie kierowcy do tarnowskiego sądu. Uniemożliwili mu dalszą jazdę oraz rozłączyli przeciążony zestaw.

policja.gov.pl

REKLAMA

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast