ADV
Wiadomości
Trending

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na wesoło

Już od najmłodszych lat dzieci uczą się zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nauka poprzez zabawę jest dla nich doskonałą okazją przyswojenia wiedzy. Z takim zamysłem Szkoła Podstawowa nr 3 w Brzesku już po raz dziesiąty przeprowadziła Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na wesoło. Każdej konkurencji przyglądali się policjanci z Brzeska czuwając nad prawidłowym wykonaniem zadania.

Galeria zdjęć <==

Ogromne emocje towarzyszyły przedszkolakom, które wzięły udział w Turnieju „Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na wesoło”. Do wspólnej zabawy, promującej bezpieczeństwo, najmłodszych uczestników ruchu drogowego zaprosiła 25 kwietnia 2023 r. dyrektor Dorota Wójcik oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej komendy.

Turniej rozpoczął występ uczniów III klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku przypominający zasady bezpiecznego poruszania się dzieci po drodze, przechodzenia przez przejścia dla pieszych, a także właściwego zachowania na ulicy. Po przedstawieniu przyszedł czas na konkurencyjne zmagania. Przedszkolaki musiały wykazać się wiedzą z zakresu znajomości przepisów i znaków drogowych biorąc udział w quzie, odpowiadając na pytania czy układając elementy obrazkowe. Przedszkolaki, które co roku, chętnie biorą udział w turnieju, zaskakiwały wiadomościami z zakresu ruchu drogowego. Taka nauka przez zabawę jest dla nich najlepszą formą przyswajania wiedzy, co potwierdzają same maluchy bezbłędnie odpowiadając na pytania. W turnieju nie było wygranych i przegranych, wszyscy świetnie się spisali! Gratulujemy wszystkim przedszkolakom tak ogromnej wiedzy. Wspaniała zabawa zakończyła się wręczeniem dyplomów i nagród dla wszystkich. Przedszkolaki z Brzeska wiedzą jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, z okazji turnieju przygotowały przepiękne stroje odblaskowe, w których wystąpili podczas pokazu mody na zakończenie spotkania.

KPP Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button