Kultura

Biblioteka Powiatowa w Brzesku – za zamkniętymi drzwiami…

Minął już ponad miesiąc od zamknięcia Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku dla czytelników. Cały czas czekamy na decyzję, kiedy znów będziemy mogli spotkać się w bibliotece. Nie poddajemy się jednak złym nastrojom, staramy się wykorzystać ten czas jak najbardziej efektywnie.

W pierwszej kolejności wykonaliśmy zaplanowane na późniejsze terminy skontra biblioteczne w dwóch naszych filiach: w Jadownikach i Mokrzyskach. W Jadownikach zinwentaryzowano blisko 15 tysięcy egzemplarzy książek. W Mokrzyskach przygotowania do skontrum rozpoczęły się od selekcji księgozbioru, rewizji poddane zostało około 10 tysięcy pozycji. Filiom w prowadzeniu tych działań pomagali pracownicy z biblioteki w Brzesku. W następnej kolejności planujemy także przeprowadzenie skontrum bibliotecznego w Okocimiu.

W tym trudnym czasie wprowadzamy także kolejne usprawnienia działania bibliotek. Przyśpieszony został proces elektronizacji systemu wypożyczeń w filiach w Okocimiu i Szczepanowie, polegający na wprowadzaniu księgozbioru do katalogu elektronicznego oraz wdrażaniu wypożyczeń poprzez system elektroniczny. W ramach tych czynności opracowaniu poddanych zostaje 13 tysięcy woluminów w filii w Okocimiu i 18 tysięcy egzemplarzy w bibliotece w Szczepanowie. Proces komputeryzacji prowadzony jest przez cały zespół PiMBP.

Staramy się także uzupełniać prace wewnętrzne, na które wcześniej ciężko było znaleźć odpowiednią ilość czasu – archiwizujemy i porządkujemy dokumenty, konserwujemy i naprawiamy sprzęt, selekcjonujemy i porządkujemy księgozbiór, a oprócz tego cały czas opracowujemy nowości biblioteczne.

Dokładamy również wszelkich starań do jak najlepszego przygotowania biblioteki do ponownego otwarcia, gdy będzie to już możliwe. W tym celu nasz zespół samodzielnie szyje maseczki, opracowuje strategię funkcjonowania wypożyczeń oraz dokonuje adaptacji pomieszczeń bibliotecznych zgodnie z warunkami reżimu sanitarnego.

Chcąc być w kontakcie z naszymi Czytelnikami, staramy się proponować różne formy aktywności kulturalnej online, przygotujemy także biblioteczne niespodzianki. Do zobaczenia wkrótce!

Galeria zdjęć <==

 

PiMBP w Brzesku

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast