ADV
Wiadomości
Trending

Bielcza – wielkanocna zbiórka żywności dla Ukrainy

Razem Możemy Więcej – to hasło które przyświeca wielu akcjom prowadzonym przez organizacje społeczne z terenu Bielczy w Gminie Borzęcin. Najnowszą akcją jest wielkanocna zbiórka żywności dla mieszkańców Probużna (ukr. Пробіжна) wsi w Ukrainie w obwodzie tarnopolskim (rejon czortkowski). Pomysł jest prosty – chodzi by każdy kto ma możliwość zakupił produkt żywnościowy za symboliczne 5 zł.

Wystarczy, będąc na zakupach zakupić za równowartość 5 zł jeden z produktów typu: cukier, ryż, makaron, mąkę, kaszę, oleje roślinne, fasolę, płatki śniadaniowe, dżemy, mleko, ciastka oraz inne produkty spożywcze z długim terminem ważności i dostarczyć je w sobotę i niedzielę (9 i 10 kwietnia od godz. 16 do 20).

– Święta Wielkanocne tuż tuż, powinny to być radosne dni spędzone wraz z Rodziną, lecz niestety nasi Sąsiedzi nie mają takiej możliwości przez toczącą się tam wojnę. W związku z tym organizujemy zbiórkę żywności oraz artykułów higienicznych.

Jeżeli każdy z nas podaruje jeden produkt, to koszt ok 5 zł nie powinien obciążyć domowego budżetu. wówczas wspólnie możemy uzbierać pokaźną ilość wsparcia.

Produkty będą zbierane w sobotę i niedzielę 9 i 10 kwietnia w godzinach od 16 do 20 lub w każdy inny dzień po kontakcie ze strażakami. Można zostawić je także w świetlicy w godzinach jej otwarcia – zachęcają druhowie z OSP Bielcza.

W akcję angażują się m.in.  klub sportowy Victoria Bielcza, strażacy oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, świetlica w Bielczy, koło gospodyń wiejskich Bielczanki z Pasją oraz Szkolne koło Caritas.

Wszystko co zostanie zebrane trafi bezpośrednio na Ukrainę. Zbigniew Koń charytatywnie zawiezie te produkty do miejscowości Probużna.

OSP Bielcza zakupiło już 100 kg mąki i inne niezbędne produkty do pieczenia chleba.

– Bardzo liczymy na Państwa wsparcie bo tylko Razem Możemy Więcej – dodają druhowie z OSP Bielcza.


Jedzenie zdjęcie utworzone przez freepik – pl.freepik.com

IB / OSP Bielcza

Podobne artykuły

Back to top button