ADV
Religia
Trending

Bierzmowanie w parafii Tymowa

W drugi dzień świąt Wielkanocy bp Stanisław Salaterski udzielił bierzmowania młodzieży w swojej rodzinnej parafii. Tego dnia z jego rąk sakrament bierzmowania przyjęła także młodzież z Czchowa i Tworkowej. Kolejna uroczystość odbyła się w kościele w Tymowej – rodzinnej parafii bp. Stanisława Salaterskiego.

Galeria zdjęć  Tarnowski Gość Niedzielny <==

– Droga młodzieży, drodzy rodacy! Żyjemy radością zmartwychwstania Pana Jezusa, Jego zwycięstwa nad śmiercią, grzechem i szatanem i uświadamiamy sobie, że to zwycięstwo Pana Jezusa jest także naszym zadaniem, darem, wyzwaniem, które trzeba podjąć i wykonać – mówił biskup.

Zauważył, że choć zadanie to nie jest w dzisiejszym świecie łatwe, to jednak możliwe za sprawą Bożej pomocy. Jest ona nam dana także w sakramencie bierzmowania, kiedy to Duch Święty zstępuje na nas jak na apostołów w dniu Pięćdziesiątnicy i napełnia swoimi darami.

– Daje nam moc, abyśmy byli uczestnikami zwycięstwa Jezusa i tego szczęścia, które Bóg w swojej miłości i miłosierdziu przygotował dla nas w niebie – dodał.

Tłumaczył, że z pomocą Ducha Świętego jest nam łatwiej zwyciężyć śmierć, czynić dobro, które jest inwestowaniem w swoją wieczność, żyć w stanie łaski uświęcającej, odrzucać pokusy, stać się świadkami Zmartwychwstania, apostołami dobrej nowiny o zbawieniu, twórcami nowej cywilizacji – cywilizacji miłości, wiecznego życia, szacunku człowieka do człowieka.

– Bardzo wam dziękuję za wszystko, co uczyniliście, żeby się dobrze do bierzmowania przygotować, za czas modlitwy, dobrych postanowień, za wierne przystępowanie do sakramentów świętych, dyskusje nad Pismem Świętym i o życiu – mówił do młodych bp Stanisław Salaterski, dziękując jednocześnie i tym, którzy w tym im pomagali.

– Przyjmijcie te dary nieba z otwartym sercem i bądźcie w mocy Ducha Świętego zwycięzcami jak Jezus Zmartwychwstały. Postarajcie się, niech to wasze zwycięstwo będzie radosną nowiną, jaką ofiarujecie dzisiejszemu światu tak jak Maria Magdalena apostołom i innym, że Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał – mówił.

– Bywa trudno, bo wiosna nie chce przyjść i pan Andrzej się denerwuje, że nie może wyjechać w pole, bo na Ukrainie wojna nie może się zakończyć, bo to nie wiadomo, jak to z tym covidem. Damy radę! Pan Jezus zmartwychwstał, a my wpatrzeni w Niego z Jego pomocą możemy być zwycięzcami. Stać nas na to, tylko Mu trzeba zaufać – dodał biskup.

Sakrament bierzmowania z rąk bp. Stanisława Salaterskiego przyjęło w Tymowej 36 młodych osób.

– Ufam, że poprzez te dary Ducha Świętego, na które jesteście otwarci, przyniesiecie plon stokrotny. Niech Duch Święty działa w waszym życiu, rodzice niech się wami cieszą, świat niech się cieszy – mówił do młodych miejscowy proboszcz ks. Mariusz Żuczek.

BEATA MALEC-SUWARA /FOTO GOŚĆ

Podobne artykuły

Back to top button