ADV
Wiadomości

Bilans zakażeń w Powiecie Brzeskim oraz Powiecie Bocheńskim / 27 kwietnia 2020 r.

Koronawirus. Bochnia pierwszy przypadek - informator brzeskiW poniedziałek 27 kwietnia 2020 r. liczba zakażonych koronawirusem w Powiecie Brzeskim wzrosła do 66, a w Powiecie Bocheńskim do 120. Nowe zakażenia zostały potwierdzone w Gminach Iwkowa oraz  Dębno.

W poniedziałek 27 kwietnia 2020 r. w popołudniowym komunikacie Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o kolejnej osobie (1 jedna osoba w wieczornym komunikacie) zakażonej koronawirusem w Powiecie Bocheńskim (co daje łącznie 120 osób zakażonych), natomiast w Powiecie Brzeskim są dwa nowe potwierdzenia zakażenia (2 osoby w porannym komunikacie). Na dzień  dzisiejszy potwierdzono zakażenie łącznie u 66 osób. 

Wśród wszystkich gmin wchodzących w skład Powiatu Brzeskiego jak na razie tylko Gmina Czchów może pochwalić się brakiem potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Na dzień dzisiejszy liczba zakażonych stawia Powiat Brzeski na piątym miejscu w skali Województwa Małopolskiego.  

 

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 27 kwietnia 2020 r. / godz. 10.00 <==

 

Zakażeni

Do dzisiaj na terenie Polski stwierdzono 11 902/przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 562 osoby. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 841 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 29 osób.

Kwarantanna

W powiecie Brzeskim ponownie zmniejszyła się liczba osób przebywających w kwarantannie granicznej i domowej – aktualnie jest to 284 osób (w niedzielę było to 294 osób).  

Zmarli

Niestety spośród osób zakażonych na chwilę obecną w Powiecie Brzeskim są trzy osoby zmarły. W środę 15 kwietnia 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

W Powiecie Bocheńskim mamy trzy ofiary śmiertelne. W statystykach dziennych Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem, których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19.

Ozdrowieńcy

Wśród wielu przygnębiających informacji związanych z epidemią koronawirusa pojawiają się czasami również te, które dają nadzieję. W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o ozdrowieńcach. W tej grupie jest już 153 osób. W Powiecie bocheńskim jest to 12 osób,  a w Powiecie Brzeskim 8 osób.  Ozdrowieniec to osoba niemająca objawów choroby, ale mogących jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

Testy

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach: 781 (poprzednia doba – 1 271 badań). 

 

Ciekawe zestawienie danych statystycznych nt. epidemii koronawirusa w Polsce https://koronawirus-w-polsce.pl/ <==

 

Informacja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan na dzień 27.04.2020 g. 8:00

Koronawirus- stan na dzień 27.04.2020r na godz. 08:00 :

liczba tzw. ozdrowieńców: 8
w kwarantannie: 284 osób
osoby z wynikiem dodatnim: 66 osób, w tym 45 osób w izolacji domowej, 10 osób hospitalizowanych, 8 osób wyleczonych, 1 zgon z powodu COVID-19, 2 zgony z innych przyczyn niż COVID-19.

Gmina Brzesko – 30
Gmina Szczurowa – 3
Gmina Dębno – 8
Gmina Borzęcin – 11
Gmina Gnojnik – 8
Gmina Iwkowa – 6

foto: zdjęcie ilustracyjne

IB / MUW

Podobne artykuły

Back to top button