ADV
blank
Wiadomości
Trending

Blisko 10 milionów złotych dofinansowania dla gminy Borzęcin

Wszystkie 3 projekty złożone przez gminę Borzęcin zyskały akceptację i otrzymają dofinansowanie w ramach drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Gmina Borzęcin otrzyma wsparcie finansowe w wysokości blisko 10 milionów złotych na realizację następujących projektów:

I. Rozbudowa i przebudowa Remizy OSP Łęki w celu utworzenia Centrum Kulturalnego Wsi oraz modernizacja Budynku Wielofunkcyjnego w Bielczy:
wartość inwestycji: 5 mln 400 tysięcy złotych,
kwota dofinansowania: 4 mln 860 tysięcy złotych (90 % wartości zadania),
udział własny: 540 tysięcy złotych (10 % wartości zadania).

II. Przebudowa i modernizacja źródeł ciepła (kotłowni) dla Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w miejscowościach Bielcza, Borzęcin Górny i Przyborów:
wartość inwestycji: 2 mln 200 tysięcy złotych,
kwota dofinansowania: 1 mln 870 tysięcy złotych (85 % wartości zadania),
udział własny: 330 tysięcy złotych (15 % wartości zadania).

III. Modernizacja dróg gminnych i wewnętrznych na terenie Gminy Borzęcin:
wartość inwestycji: 3 mln 420 tysięcy złotych,
kwota dofinansowania: 3 mln 249 tysięcy złotych (95 % wartości zadania),
udział własny: 171 tysięcy złotych (5 % wartości zadania).

– O udzielenie rekomendacji złożonym projektom zwróciłem się z prośbą do Posłów na Sejm RP: Piotra Saka, Norberta Kaczmarczyka – Wiceministra Rolnictwa i Józefy Szczurek – Żelazko. Wszyscy Ci Państwo, bardzo mocno zaangażowali się w poparcie tych niezmiernie ważnych dla mieszkańców i samorządu gminy Borzęcin projektów, za co w imieniu własnym i społeczności lokalnej serdecznie dziękuję – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. – Dziękuję również wszystkim tym, którzy słowem i czynem wspierają realizowane w Gminie Borzęcin projekty i inwestycje.

Łączna wartość planowanych do realizacji w gminie Borzęcin, przy współfinansowaniu II edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład projektów zamyka się kwotą 10 milionów 840 tysięcy złotych.

borzecin.pl

 

blank

Podobne artykuły

Back to top button