ADV
Wiadomości
Trending

Blisko 60 Małopolskich Terytorialsów złożyło przysięgę wojskową / zdjęcia

Do 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej dołączyło blisko 60 żołnierzy. W sobotę 20 kwietnia 2024 r. rekruci po 16 dniowym szkoleniu i egzaminie praktycznym złożyli uroczystą przysięgę na Rynku w Trzebini. Słowa roty przyjął Dowódca Małopolskich Terytorialsów płk Marcin Siudziński.

„Słowa przysięgi wojskowej będą dla Was od dziś najważniejszym drogowskazem. Wypowiadając je wzięliście na siebie zaszczytny obowiązek służby Ojczyźnie. Wojska Obrony Terytorialnej w sposób szczególny wiążą obowiązek żołnierski z własnym terytorium. Będziecie więc służyć waszej lokalnej społeczności, której w razie potrzeby, na każde wezwanie, będziecie nieść pomoc i wsparcie”  – powiedział Dowódca 11 MBOT płk Marcin Siudziński.

Wśród składających przysięgę nie zabrakło mieszkańców z Powiatów Tarnowskiego, Brzeskiego i Bocheńskiego. Będą oni pełnić swoją służbę w 113 batalionie lekkiej piechoty w Tarnowie.

„Coraz więcej żołnierzy spoza Małopolski decyduje się na służbę w naszej brygadzie. Oferujemy im pełny zakres szkoleń strzeleckich oraz taktykę na wysokim poziomie. Nasi instruktorzy to weterani misji zagranicznych, z doświadczeniem służby w jednostkach  powietrzno-desantowych i wojskach specjalnych” – wylicza Oficer Prasowy 11 MBOT kpt. Adam Trębacz.

Uroczystość została zorganizowana wspólnie z Urzędem Miejskim w Trzebini. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Wojskowa, a na przybyłych gości czekały: prezentacja sprzętu i uzbrojenia Jednostek z Garnizonu Kraków oraz  tradycyjna wojskowa grochówka. Na przysiędze, zawsze mile widziane są dzieci. Dla nich żołnierze przygotowali strefę  edukacyjno-zabawową.

To już druga uroczysta przysięga małopolskich terytorialsów w 2024 roku.

Osoby które chciałyby spróbować swoich sił w mundurze zapraszamy do kontaktu poprzez https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl lub w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji.

11 MBOT

Galeria zdjęć

Podobne artykuły

Back to top button