ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

„Bo życie jest lepsze niż picie” – inicjatywa gromnickich urzędników i policjantów

Nie od dziś wiadomo, że polskie drogi nie są wolne od nietrzeźwych kierowców i mimo licznych próśb i apeli policji, niestety nadal znajdują się osoby, które wsiadają za kierownicę na podwójnym gazie. Tarnowscy policjanci regularnie podejmują działania mające na celu eliminowanie z dróg tych potencjalnych zabójców.

Ostatnio z ciekawą inicjatywą wystąpili mundurowi z Komisariatu Policji w Ciężkowicach. Dzielnicowi z tamtejszego komisariatu – Łukasz Kiełbasa oraz Piotr Witek, pracujący na co dzień również w składzie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gromniku, wspólnie z pracownikami tejże komisji wpadli na pomysł, aby połączyć siły, w efekcie czego powstał program „Bo życie jest lepsze niż picie”, będący kompilacją działań kontrolnych z profilaktycznymi.

Tak się też stało i kilka dni temu przeprowadzili akcję na drodze W 980 w Gromniku. W jej trakcie policjanci zajęli się badaniem stanu trzeźwości kierowców, a pracownicy Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych rozdali blisko setkę, przygotowanych wcześniej pakietów, w skład których weszły m.in. jednorazowe alkotesty oraz ulotki na temat zdrowotnych i prawnych skutkach spożywania alkoholu, jego wpływie na postrzeganie rzeczywistości oraz konsekwencjach jazdy pojazdami pod jego wpływem.

Budujące jest to, że podczas środowej akcji na gromnickiej drodze, policjanci nie ujawnili ani jednego nietrzeźwego kierowcy.

Dodajmy, że w ramach poprawy bezpieczeństwa na drogach regionu mundurowi z Ciężkowic od dawna współpracują z GKRPA w Gromniku, zaś efektem tej współpracy jest również edukowanie najmłodszych użytkowników dróg. Dzieci podczas prelekcji z policjantami w szkołach wyposażane są w elementy odblaskowe, zapewniające im bezpieczne korzystnie z dróg po zmroku, co ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button