ADV
blank
Powiat BocheńskiWiadomości

Bochnia dołącza do systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej

Zakup biletów na usługi transportu miejskiego w kilku miastach regionu, biletów kolejowych na pociągi Kolei Małopolskich i Polregio, dostęp do parkingów Park&Ride, biletów zintegrowanych, wszystko to w atrakcyjnej ofercie cenowej – to tylko niektóre z benefitów z jakich będą mogli korzystać już za kilka dni mieszkańcy gminy Bochnia. Wszystko dzięki porozumieniu włączającemu gminę do systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej, które podpisał 12 maja wicemarszałek Łukasz Smółka oraz wójt gminy Marek Bzdek. W wydarzeniu wziął również udział radny województwa Piotr Dziurdzia.

Do systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej dołączyła Gmina Bochnia. Jest to doskonała wiadomość dla wszystkich podróżujących komunikacją zbiorową, którzy teraz korzystając z systemu MKA oraz aplikacji mobilnej iMKA w błyskawiczny sposób kupią zarówno bilet kolejowy, jak i ten na komunikację miejską – mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.

Województwo Małopolskie nawiązało współpracę z gminą Bochnia przy realizacji projektu Małopolska Karta Aglomeracyjna (MKA). Dzięki podpisanemu porozumieniu już za kilka dni do systemu MKA zostanie włączony publiczny transport zbiorowy funkcjonujący na terenie gminy.

W jego ramach pojazdy Rejonowego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. zyskają terminale systemu MKA. Dzięki nim możliwy będzie zakup usług dostępnych w MKA oraz integracja systemu transportowego gminy z innymi funkcjonującymi w ramach MKA. Ponadto usługi transportowe oferowane przez Gminę Bochnia będą dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży MKA. Planuje się także zamontowanie dwóch automatów biletowych w gminie.

Małopolska Karta Aglomeracyjna to zrealizowany przez Województwo Małopolskie nowoczesny system zarządzania transportem, dedykowany mieszkańcom regionu oraz turystom, który integruje regionalne usługi transportu publicznego. Przy pomocy jednego nośnika – aplikacji iMKA umożliwia zakup usług wszystkich Partnerów systemu:

Biletów kolejowych na pociągi Kolei Małopolskich i Polregio,
Biletów na transport miejski w: Krakowie, Tarnowie, Nowym Targu, Oświęcimiu, Zakopanem, Wieliczce, Miechowie, oraz gminie Bochnia – dzięki dziś zawartemu porozumieniu,
Biletów na transport drogowy – Autobusowych Linii Dowozowych, wkrótce także wojewódzkich linii użyteczności publicznej oraz wybranych przewoźników prywatnych, którzy zgłosili chęć udziału w systemie (w tej chwili trwa wdrożenie do systemu),
Dostępu do parkingów P+R: w Krakowie, Skawinie, Oświęcimiu, Tarnowie, już wkrótce także w Podłężu (parking w budowie)
Biletów zintegrowanych na kolej i transport miejski czyli usługi dostępnej tylko w systemie MKA
Specjalnych ofert partnerów systemu
Wkrótce także obsługi stref płatnego parkowania

Zdecydowanym ułatwieniem dla podróżnych jest przygotowana aplikacja iMKA czyli nowoczesne narzędzie pozwalające na błyskawiczny zakup biletów za pośrednictwem smartfonu lub tabletu.

Aktualni Partnerzy systemu MKA:

Miasto Kraków – integracja usług i taryf, integracja parkingowa (wraz z Zarządem Dróg Miasta Krakowa, Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym),

Miasto Tarnów – integracja usług i taryf, integracja parkingowa,

Miasto Zakopane – integracja usług i taryf, integracja parkingowa,

Miasto Nowy Targ – integracja usług i taryf,

Miasto Oświęcim – integracja usług i taryf, integracja parkingowa,

Gmina Wieliczka – integracja usług i taryf, integracja parkingowa,

Gmina Miechów – integracja usług i taryf,

Gmina Skawina – integracja parkingowa,

Gmina Niepołomice – integracja parkingowa,

Gmina Krzeszowice – integracja parkingowa,

Spółka Przewozy Regionalne – integracja taryfowa,

Spółka Koleje Małopolskie – integracja taryfowa,

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie – status legitymacji studenckiej w MKA,

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie – status legitymacji studenckiej w MKA.

W ramach porozumienia automaty, w których można kupić bilety na usługi świadczone w ramach systemu IMKA zamontowano w gminach: Zabierzów, Bochnia, Zator, Stary Sącz, Nowy Sącz, Brzeźnica, Chrzanów, Kłaj, Wierzchosławice, Spytkowice, Dębno, Kocmyrzów – Luborzyca, Kalwaria Zebrzydowska, Słomniki oraz Maków Podhalański.

malopolska.pl

blank

Podobne artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button