ADV
blank
Wiadomości
Trending

Bonus frekwencyjny – Idź na wybory!

15 października 2023 r. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów, wezmą także udział w referendum. Dotychczasowe doświadczenie i statystyki wyborcze pokazują, że na terenach wiejskich o wiele mniej osób uczestniczy w wyborach. Dlatego rząd ogłosił specjalny program pro frekwencyjny.

Gminy liczące do 20 tysięcy mieszkańców, w których ponad 60 proc. uprawnionych weźmie udział w zbliżających się wyborach parlamentarnych, mogą otrzymać dodatkowe wsparcie.

Środki będzie można przeznaczyć na przebudowę i modernizację remiz, na realizację projektów z budżetu obywatelskiego, wsparcie kół gospodyń wiejskich, orkiestr dętych, zespołów ludowych i klubów sportowych. Bonusy frekwencyjne mają zachęcić mieszkańców mniejszych miejscowości do wzięcia udziału w niedzielnych wyborach. Ich celem jest zwiększenie frekwencji i w ten sposób pobudzenie odpowiedzialności obywatelskiej.

Do zdobycia:

  • 250 000 złotych z przeznaczeniem na działalność kół gospodyń wiejskich i zespoły ludowe za frekwencję wyborczą ponad 60%.
  • 250 000 złotych z przeznaczeniem na lokalne kluby sportowe za ponad 60% frekwencję wyborczą.
  • 1 000 000 złotych z przeznaczeniem na remizy OSP za największą frekwencję w powiecie.
  • 1 000 000 złotych z budżetu obywatelskiego na dowolny cel za frekwencję ponad 60%.

IB / GOV.PL

PLAKAT

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button