ADV
EdukacjaWiadomości

Borzęcin / Maksymilian Bryła Gminnym Mistrzem Intelektu 2024

W sali imprez Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie odbyły się wyjątkowo emocjonujące zmagania uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z gminy Borzęcin, którzy rywalizowali w Międzyszkolnym Turnieju o tytuł „Mistrza Intelektu 2024″.

Galeria zdjęć <==

– To okazja do sprawdzenia swojej wiedzy i rywalizacji z rówieśnikami w konkursie, który w Borzęcinie ma już wieloletnią tradycję – mówi Piotr Kania, dyrektor GOK Borzęcin.

Uczestnicy konkurowali w trzech rundach. W każdej z nich musieli udzielić odpowiedzi na kilka pytań przygotowanych przez pracowników GOK Borzęcin. Za każdą poprawną odpowiedź zawodnik otrzymywał 3 punkty, za odpowiedź niepełną ilość punktów przyznawało jury, w skład którego weszły panie: Beata Staśko, Aneta Duda, Wiktoria Nykiel-Prząda, Anna Góra i Monika Winiarska. Przygotowane pytania były bardzo zróżnicowane.

– Zdarzały się pytania, na które uczniowie odpowiadali z łatwością, część z nich była trudniejsza, niektóre wykraczające poza poziom nauczania ucznia w klasie szóstej. Oprócz wiedzy, trzeba było mieć trochę szczęścia – przyznają członkowie komisji konkursowej.

Rywalizacja była bardzo wyrównana. Po pierwszej rundzie, w której uczniowie odpowiadali na 3 pytania, odpadało – zgodnie z regulaminem – 10 osób. W II rundzie znalazło się 15 osób, które miały szansę wykazać się swoją wiedzą odpowiadając na wylosowane 4 pytania. W III rundzie rywalizowało już tylko 5 uczniów. Regulaminowe 5 pytań nie przyniosło jednak rozstrzygnięcia i potrzebna była dogrywka. Finalnie, najlepszym zawodnikiem turnieju został Maksymilian Bryła – uczeń klasy szóstej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielczy.

Kolejne miejsca zajęli: Jan Nieckula z Publicznej Szkoły Podstawowa w Łękach, Michał Brzyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym, Stanisław Drabik z Zespołu Szkół i Przedszkola w Przyborowie oraz Aleksandra Legutko z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i okolicznościowe kubki. Najlepszym wręczono dodatkowo nagrody książkowe, rzeczowe oraz puchary. Turniej prowadziła Wioletta Kwaśniak, instruktor kultury w GOK Borzęcin. Konkurs zorganizował i nagrody ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.

Lista uczniów biorących udział w turnieju:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Górnym

1.Miłosz Podgórski kl. VI

 1. Maja Przybysławska kl. VI
 2. Aleksandra Legutko kl. VI
 3. Kamil Majka kl. VI
 4. Michał Brzyk kl. V Opiekun: Beata Staśko

Zespół Szkół i Przedszkola w Przyborowie

 1. Laura Korda kl.VI
 2. Patrycja Chyćko kl.VI
 3. Maja Urbaś kl.VI
 4. Michalina Chamielec kl.VI
 5. Stanisław Drabik kl.VI

Opiekun: Aneta Duda

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym

 1. Patryk Pyzik kl.VI
 2. Tomasz Rosa kl.VI
 3. Eva Ozcan kl.VI
 4. Dawid Janeczek kl.IV
 5. Karol Kordek kl.IV

Opiekun: Wiktoria Nykiel – Prząda

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bielczy

 1. Wiktoria Bodzioch kl.VI
 2. Maksymilian Bryła kl.VI
 3. Oskar Czernek kl.VI
 4. Karol Golis kl.VI
 5. Marcel Kózka kl.VI

Opiekun: Anna Góra

Publiczna Szkoła Podstawowa w Łękach

 1. Aleksandra Maruniak kl. IV
 2. Antoni Jędryka kl. IV
 3. Marcin Nieckula kl. V
 4. Emilia Halik kl. IV
 5. Jan Nieckula kl. VI

Opiekun: Monika Winiarska

borzecin.pl

Podobne artykuły

Back to top button