ADV
Kultura

Borzęcin / Najsłodsza data w kalendarzu

Tłusty czwartek rodzi zawsze słodkie skojarzenia. To dzień, w którym królują pączki, oponki, chrust i inne słodkości. Tegoroczne świętowanie tego dnia w Borzęcinie połączono z organizowanym Babskim Combrem. Panie i nieliczni panowie z Klubu Senior+ gminy Borzęcin, Koła Gospodyń Wiejskich Dworzanki Przyborów, Koła Gospodyń Wiejskich Warysianki oraz Stowarzyszenia Bielczanki z Pasją po raz kolejny udowodniły swoją kreatywność i to, że wiek to tylko liczba, a doskonale bawić się można – w dobrym towarzystwie – w każdym wieku.

Galeria zdjęć <==

„Tłustoczwartkowe” świętowanie rozpoczęły warsztaty kulinarne, podczas których przygotowywano tradycyjne słodkości. Okazją do ich skosztowania była okolicznościowa wizyta u seniorek zaproszonych gości: wójta gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka, zastępcy wójta Tadeusza Żurka, przewodniczącego Rady Gminy Czesława Małka, dyrektora GOK Piotra Kani oraz kierownika GOPS Katarzyny Ciochoń.

Jak przekonywał w trakcie spotkania wójt Janusz Kwaśniak, w tym dniu nie powinniśmy się ograniczać:

– Przeczytałem niedawno, że pączki, oponki czy chrust w tym wyjątkowym dniu mają „zero kalorii”. Do tego, pączki z lukrem zapewniają szczęście w miłości, a pączki z pudrem pomyślność na przyszłość – komentował żartobliwie.

Spotkanie z działającym od niedawna Klubem Seniora+ było okazją do degustacji słodkich wypieków, ale także przedyskutowania z seniorami planów działalności w bieżącym roku. Jednocześnie wójt zapewnił o dalszym wsparciu dla funkcjonowania, tej jakże potrzebnej i pożytecznej dla rozwoju społeczności lokalnej organizacji. Spędzony wspólnie czas udowodnił, że wkład pracy i czas poświęcony na utworzenie Klubu Seniora daje realne owoce w postaci aktywizacji osób z gminy Borzęcin chętnych do działania i pełnych pomysłów.

Wizyta gości nie zakończyła jednak świętowania „tłustego czwartku”. Dzięki zaangażowaniu samych uczestniczek, przy wsparciu i pomocy m.in. pracowników Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zorganizowano „Babski comber”. Wspólnie bawiły się panie, ale i też panowie z Klubu Senior+, Koła Gospodyń Wiejskich Dworzanki Przyborów, Koła Gospodyń Wiejskich „Warysianki” oraz panie działające w ramach Stowarzyszenia „Bielczanki z Pasją”. Impreza, która trwała do późnych godzin nocnych, cieszyła się dużym zainteresowaniem i była okazją nie tylko do doskonałej zabawy, ale także wymiany doświadczeń. Zachwycone spotkaniem panie zapowiadają organizację podobnych wydarzeń w nieodległej przyszłości. W tym lub jeszcze szerszym gronie.

(pio)

Back to top button