TOPTOP
Wiadomości
Trending

Borzęcin / Około 250 osób trafiło na kwarantannę / 7 września 2020 r.

W związku z potwierdzeniem na podstawie badań laboratoryjnych, dwóch przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u dzieci w wieku przedszkolnym, pozostających pod opieką Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Świętego Jana Pawła II w Borzęcinie Górnym, około 250 osób z terenu gminy Borzęcin zostało objętych kwarantanną.

Liczba około 250 osób – to osoby na które kwarantannę nałożono do poniedziałku 7 września do godziny 8:00 rano. Kolejne decyzje były nakładane w ciągu dnia, więc jutro będzie znacznie więcej osób objętych kwarantanną.

W oddziałach przedszkolnych opieką objętych jest 85 dzieci. Kwarantanna dotyczy każdej z osób zamieszkującej pod jednym adresem (w jednym budynku) z dzieckiem uczęszczającymi do placówki przedszkolnej w Borzęcinie Górnym. Czas naliczania kwarantanny (trwającej 10 dni) jest od 5 września 2020 r. Kwarantanna ulegnie wygaszeniu w dniu 14.09.br., o ile o konieczności jej ewentualnego wydłużenia nie przesądzą przesłanki medyczne, czy też epidemiologiczne.

– Apeluję do Państwa o zachowanie w najbliższym czasie szczególnych środków ostrożności. Osobom przebywającym w kwarantannie i izolacji życzę dużo zdrowia oraz cierpliwości, a zarażonym negatywnych wyników badań – napisał Janusz Kwaśniak Wójt Gminy Borzęcin.

Dodatkowo władze Gminy Borzęcin w porozumieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Brzesku podjęły szereg działań związanych z obecną sytuacją epidemiczną.

Przedszkole funkcjonujące w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borzęcinie Górnym przeszło z dniem 7 września w tryb pracy zdalnej i będzie nieczynne do dnia 14 września br. Dalsza forma funkcjonowania przedszkola uzależniona jest od rozwoju sytuacji epidemicznej.

Osoby potrzebujące wsparcia, a pozostające w izolacji lub kwarantannie, mogą – w razie potrzeby – uzyskać wszechstronną pomoc w zakresie: zapewnienia produktów żywnościowych i gorącego posiłku, wsparcia pedagogicznego, wsparcia psychologicznego i pomocy pracownika socjalnego. Celem uzyskania pomocy mogą skontaktować się z pracownikami GOPS (informacja i pomoc pracownika socjalnego, w tym zapewnienie artykułów spożywczych, czy posiłku, tel. 14 68 46 032; pomoc pedagoga, tel. 14 68 46 075; pomoc psychologa (psycholog Małgorzata Dablewska), tel. 608 058 622. Dyżury w zakresie pomocy i wsparcia jak wyżej, pełnione są codziennie w godzinach 7:30 – 20:00, aż do odwołania.

Odpady od mieszkańców pozostających w kwarantannie bądź izolacji odbiera firma FBSerwis Karpatia Sp. z o.o., obsługująca Gminę Borzęcin. Celem uzgodnienia sposobu i terminu odbioru odpadów w miejscu ich wytworzenia, należy skontaktować się z Urzędem Gminy Borzęcin pod nr tel. 14 68 46 370 wew. 24 bądź bezpośrednio 14 674 03 73, w godzinach pracy Urzędu.

IB / PSSE Brzesko

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast