SportWiadomościWideo
Trending

Brązowy medal dla Ksawerego Masiuka na Mistrzostwach Świata w pływaniu w Doha

Ksawery Masiuk znalazł się wśród polskich medalistów na pływackich mistrzostwach świata w stolicy Kataru. W niedzielę 18 lutego 2024 r. zdobył brąz w finale 50 metrów stylem grzbietowym. 19-latek z Tarnowa popłynął bardzo dobrze, osiągając czas 24,44. Zwyciężył Australijczyk Isaac Cooper – 24,13, a srebro zdobył Amerykanin Hunter Armstrong – 24,33.

– Ksawery Masiuk wyrównał własny rekord Polski na dystansie 50 m stylem grzbietowym (24.44) i finiszował na 3. miejscu!

To już drugi brąz czempionatu globu w karierze zawodnika G-8 Bielany Warszawa – czytamy na profilu Polskiego Związku Pływackiego.

Warto przypomnieć, że Ksawery Masiuk obecnie trenuje w UKS G-8 Bielany Warszawa, a niegdyś rozpoczynał swoją karierę pływacką pod okiem Marcina Kacera w Brzesku.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!