ADV
Powiat TarnowskiSportWiadomościWideo
Trending

Brązowy medal Mistrzostw Polski dla piłkarek z Iskry Tarnów. Graja w nim zawodniczki z Łysej Góry, Sufczyna, Dębna, Biesiadek, Porąbki Uszewskiej i Dołów

Piłkarki Iskry Tarnów podczas rozgrywanych od 3 do 5 marca 2023 r. w Poznaniu finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 wywalczyły brązowy medal. Wśród zawodniczek Iskry Tarnów jest silna reprezentacja dziewczyn z Gminy Dębno, a konkretnie z Łysej Góry, Dębna, Sufczyna, Porąbki Uszewskiej i Dołów oraz z Gminy Gnojnik – z Biesiadek.

Galeria zdjęć <==

W zmaganiach Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 wzięło udział 16 zespołów z całej Polski. Wyjazd piłkarek z Iskry Tarnów był możliwy dzięki wsparciu Starosty Powiatu Tarnowskiego i Urzędu Miasta Tarnowa oraz wielu firm, instytucji i ludzi dobrej woli.

– Ciekawostką jest to, że drużyna składa się z dziewczyn z wielu małych miejscowości, a w mistrzostwach wyeliminowały kluby z takich miast jak Warszawa czy Katowice.

Jest to fenomen, że ich dawny klub Tarnovia pozbył się sekcji kobiecej piłki. Nie wiedzą co stracili. Klub ISKRA Tarnów istnieje zaledwie 1 rok – mówi Renata Najberek mama jednej z zawodniczek.

TS Iskra Tarnów jest bardzo młodym klubem piłkarskim, powołanym do życia niecały rok temu w odpowiedzi na olbrzymie zapotrzebowanie tych młodych i tych troszkę starszych dziewczyn i kobiet, które świata poza kopaną piłką nie widzą. Wiele z zawodniczek ma za sobą już sporo lat treningów, co niesie za sobą hektolitry wylanego na boisku i hali potu.

W zeszłym sezonie piłkarki Iskry Tarnów musiały zmierzyć się całkowitą likwidacją sekcji kobiecej w ich ówczesnym klubie.

Przy współudziale i niezwykłym zaangażowaniu trenerów, zawodniczek, ich rodziców oraz wielu miłośników piłki nożnej w wydaniu płci piękniejszej ta wspaniała przygoda może być kontynuowana pod nowymi, tym razem niebiesko-biało-żółtymi barwami.

Zapraszamy do śledzenia profilu facebookowego klubu ISKRA Tarnów <==

foto: Renata Najberek

Renata Najberek / IB / TS Iskra Tarnów

VIDEO

Podobne artykuły

Back to top button