ADV
Wiadomości
Trending

Brzescy kibice – graficiarze w rękach policji

Czterech młodych mężczyzn zatrzymali brzescy policjanci, którzy w okresie od stycznia do marca 2022 roku na terenie Brzeska oraz okolicznych miejscowości malowali farbą w sprayu na budynkach graffiti o treści tzw. pseudokibicowskiej. Za niszczenie mienia grozi im do 5 lat więzienia.

Komenda Powiatowa Policji w Brzesku w okresie od stycznia do marca 2022 roku otrzymała szereg zgłoszeń, które dotyczyły pomalowanych farbą w sprayu elewacji budynków użyteczności publicznej, bloków mieszkalnych, czy wiat przystankowych. Do incydentów dochodziło na terenie całego powiatu brzeskiego a namalowane graffiti miało treść pseudokibicowską.

W wyniku intensywnie podjętych czynności wykrywczych, funkcjonariusze ustalili personalia sprawców. To czterej mężczyźni, mieszkańcy powiatu brzeskiego, w wieku 16, 18, 21 i 26 lat, którzy usłyszeli łącznie 27 zarzutów. Wszyscy odpowiedzą za uszkodzenie mienia, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności, sąd może także nakazać naprawienie powstałych szkód (wobec jednego z zatrzymanych materiały wyłączono do sądu rodzinnego i nieletnich, który podejmie dalsze decyzje w jego sprawie). Łączna wartość strat jakie powstały w wyniku nanoszenia graffiti oszacowano na około 25 000 zł.

KPP Brzesko

Man hand photo created by freepik – www.freepik.com

Podobne artykuły

Back to top button