ADV
Wiadomości

Brzescy policjanci gotowi do działań „Bezpieczna droga do szkoły”

Wakacje dobiegły końca. Już w czwartek wokół szkół zgromadzą się dzieci i młodzież. Nad ich bezpieczeństwem w drodze do szkoły będą czuwać brzescy policjanci. W rejonach szkół pojawią się wzmożone patrole, które bacznie będą się przyglądać przestrzeganiu przepisów drogowych przez kierujących i pieszych.

Jak co roku z początkiem września policjanci rozpoczynają działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. W trosce o bezpieczeństwo uczniów mundurowi pojawią się w rejonach szkół na terenie powiatu brzeskiego. Prowadzić będą wzmożone kontrole pojazdów dowożących dzieci do placówek oświatowych, sprawdzać ustawowy obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach, bacznie obserwować przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących oraz pieszych, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych. Począwszy od września policjanci przez cały rok spotykać się będą z uczniami brzeskich szkół, szczególnie najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego, aby edukować o bezpiecznych zachowaniach na drodze.

Dodatkowo 1 września brzescy policjanci wspólnie z przedstawicielami Małopolskiego Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie przeprowadzą akcję „Zwalniam przed szkołą”. O jej szczegółach mowa była podczas konferencji inaugurującej (29 sierpnia 2022 r.), w której udział z ramienia brzeskiej jednostki wziął Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Tomasz Nosal.

KPP Brzesko

blank

Podobne artykuły

Back to top button