ADV
Wiadomości

Brzescy policjanci i Nadleśnictwo wspólnie na rzecz bezpieczeństwa

Przedstawiciele brzeskiej komendy uczestniczyli w naradzie funkcjonariuszy Straży Leśnej w Brzesku. Podczas spotkania podsumowano działania w zakresie zwalczania szkodnictwa leśnego za ubiegły rok oraz omówiono zasady dalszej współpracy.

Policjanci z Brzeska aktywnie współpracują ze strażą leśną w zakresie zwalczania szkodnictwa leśnego oraz przestępstw i wykroczeń, a w szczególności kradzieży drewna i kłusownictwa. W spotkaniu z funkcjonariuszami Straży Leśnej jakie odbyło się 29 marca 2023 r. z ramienia brzeskiej komendy uczestniczył Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Tomasz Nosal. Jednym z tematów była kwestia quadów i motocykli jeżdżących po lasach. Mundurowi przypominają, że las i podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla osób, które niszczą środowisko naturalne, płoszą dzikie zwierzęta i łamią obowiązujące przepisy.

Służby zaplanowały kolejne wspólne działania przeciwko osobom łamiącym prawo i zapowiadają kolejne kontrole w kompleksach leśnych. Będą one cyklicznie powtarzane, aby wyeliminować nieprawidłowe zachowania, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu.

KPP Brzesko

blank

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button