ADV
Wiadomości

Brzescy policjanci odwiedzają dzieci wypoczywające na zimowiskach

Brzescy policjanci realizując działania „Bezpieczne Ferie” odwiedzają uczniów spędzających czas wolny na zimowiskach szkolnych. Mundurowi przeprowadzają pogadanki, w trakcie których opowiadają uczestnikom o bezpieczeństwie podczas ferii oraz przypominają o tym jak unikać zagrożeń na ulicy i w domu, a także podczas korzystania z Internetu.

Galeria zdjęć <==

Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii w trosce o bezpieczeństwo odpoczywających spotykają się z dziećmi i młodzieżą na terenie całego powiatu. Podczas spotkań ostrzegają i przekazują informacje o bezpiecznym i odpowiedzialnym spędzaniu wolnego czasu przez najmłodszych. W ostatnim czasie takie spotkania odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Jadownikach oraz Publicznej Szkole Podstawowej w miejscowości Bucze.

Podczas prelekcji asp. Monika Tomkiewicz przekazała uczniom wskazówki i porady dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas trwających ferii. Rozmawiała z młodymi ludźmi o bezpiecznych formach zimowych zabaw, wskazując m. in, że do zjazdów na sankach należy wybierać miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic i skrzyżowań. Przestrzegała również przed rzucaniem śnieżkami w jadące samochody czy korzystaniem z tzw. „dzikich lodowisk”. Policjantka przypomniała dzieciom o podstawowych zasadach ruchu drogowego, w tym konieczności używania elementów odblaskowych. Nie obyło się również bez rozmowy na temat cyberprzemocy i dopalaczy oraz zagrożeń związanych z ich zażyciem. Dzieci dowiedziały się również jak zachować się w przypadku kontaktu z obcymi osobami. Ponadto przypomniano o ważnych telefonach alarmowych, z których należy korzystać wyłącznie w uzasadnionych przypadkach.

KPP Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button