ADV
Wiadomości

Brzescy policjanci prowadzą wzmożone kontrole przestrzegania obostrzeń sanitarnych

Od 27 marca br. na terenie całego kraju będą obowiązywać nowe, bardziej rygorystyczne obostrzenia, które mają posłużyć ograniczeniu liczby zachorowań. Dlatego w dalszym ciągu brzescy policjanci będą stanowczo egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia. Trudna sytuacja związana z pandemią koronawirusa, wymaga od nas przede wszystkim odpowiedzialności i stosowania się do obowiązujących przepisów. Wszystko dla naszego bezpieczeństwa i zminimalizowania ryzyka zakażenia.

Wprowadzone obostrzenia związane z pandemią koronawirusa znane są już z poprzednich miesięcy, a policjanci od początku epidemii kontrolują sposób realizowania obowiązujących przepisów.

Biorąc pod uwagę poważną sytuację epidemiologiczną w kraju i wzrost zachorowań na COVID-19, funkcjonariusze będą stanowczo egzekwować wprowadzone przepisy aby maksymalnie ograniczyć transmisję koronawirusa. Policjanci podczas codziennej służby będą sprawdzać, czy mieszkańcy powiatu brzeskiego respektują obowiązujące zasady i czy się do nich stosują. Osoby nieprzestrzegające obostrzeń muszą liczyć się z konsekwencjami.

Każda sprawa jest traktowana indywidualnie i to policjant decyduje o tym, czy dana interwencja zakończy się pouczeniem, mandatem czy zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. W sytuacjach uporczywego lekceważenia obowiązujących przepisów, policja powiadomi także służby sanitarne. One mają uprawnienia do tego, aby nakładać wysokie kary pieniężne.

Pamiętajmy jednak, że w tej trudnej sytuacji w jakiej się obecnie znajdujemy, nie chodzi o ilość wystawionych mandatów, czy skierowanych wniosków o ukaranie do sądu, chodzi przede wszystkim o odpowiedzialne zachowanie. Obowiązujące ograniczenia oraz nakazy, mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem.

Apelujemy o postępowanie zgodnie z obowiązującym prawem, pamiętając o obowiązku zakrywania ust i nosa, zachowywaniu odpowiednich odległości oraz o stosowanie się do wszelkich zaleceń i ograniczeń.

policja.gov.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button