ADV
Wiadomości

Brzescy policjanci uczą przedszkolaków bezpiecznych zachowań na drodze

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego brzescy policjanci odwiedzają uczniów w szkołach i przedszkolach. Przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz prawidłowym poruszaniu się po drogach. Podkreślają też jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jak duży wpływ mają one na naszą widoczność na drodze.

Galeria zdjęć <==

Każdego roku, od początku września policjanci spotykają się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego opowiadając o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo w drodze do szkoły czy przedszkola. Spotkania takie odbywają się w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Każda taka wizyta stróżów prawa wywołuje u maluchów ogromny entuzjazm i radość.

13 września 2023 r. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z brzeskiej komendy odwiedzili dzieci w Publicznym Przedszkolu w Jurkowie. Podczas spotkania z najmłodszymi uczestnikami ruchu, mundurowi przypomnieli o prawidłowym poruszaniu się po drogach, właściwym zachowaniu się w pobliżu przejść dla pieszych oraz przestrzegli przed niebezpieczeństwami. W trakcie prelekcji przypomnieli dzieciom o czym muszą pamiętać, aby droga do przedszkola była bezpieczna. Funkcjonariusze podkreślali jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jak duży wpływ mają one na naszą widoczność na drodze. Każdy przedszkolak otrzymał kamizelkę odblaskową i element odblaskowy. Na zakończenie spotkania przedszkolaki mogły zasiąść za kierownicą radiowozu, co wywołało ogromny entuzjazm u dzieci.

KPP Brzesko

blank

Podobne artykuły

Back to top button