ADV
Wiadomości

Brzescy policjanci zapraszają na akcję krwiodawstwa / 6 października 2022 r.

Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku wraz z regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie organizują zbiórkę krwi w czwartek 6 października 2022 r. w godzinach 9.00 – 13.00.

Zbiórka odbędzie się w mobilnym punkcie poboru krwi — w krwiobusie przy budynku strzelnicy na terenie Komendy Powiatowej Policji w Brzesku ul. Szczepanowska 53.

Komendant Powiatowy Policji w Brzesku oraz Zarząd Klubu HDK zachęca do włączenia się do akcji krwiodawstwa. Dla krwiodawców przewidziane są drobne upominki.

Kto może oddawać krew?

Dawcami krwi mogą być osoby cieszące się dobrym zdrowiem, w wieku od 18 do 65 lat i które ważą minimum 50 kg. Dawca powinien czuć się dobrze, być po lekkim śniadaniu. Poprzedniego dnia nie można pić alkoholu. Samo oddawanie krwi trwa do dziesięciu minut. Jednorazowo pobierane jest 450 ml krwi (jedna jednostka), czyli 8-10% całkowitej objętości krwi krążącej w organizmie. Łącznie z badaniami, należy sobie zarezerwować około godziny. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

Zapraszamy do udziału. Nie oddawałeś nigdy krwi? Zobacz na poniższym filmie jak to wygląda.

IB / Klub HDK KPP w Brzesku

VIDEO

blank

Podobne artykuły

Back to top button