ADV
WiadomościWideo
Trending

Brzesko. 300 klasyków na rozpoczęcie sezonu / 14 maja 2022 r. / zdjęcia / video

W sobotę 14 maja 2022 r. posiadacze i sympatycy motoryzacyjny klasyków rozpoczęli sezon podczas spotkania organizowanego przy parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Zlot pojazdów zabytkowych w Brzesku miał niezmienną formułę od lat.  Zainteresowanie wydarzeniem mile zaskoczyło organizatorów — bowiem do Brzeska przybyło blisko 300 zabytkowych pojazdów.

Już od samego rana na parking przy kościele Miłosierdzia Bożego zaczęły zjeżdżać się perełki które nie widzi się codziennie na drogach. Plac wypełnił się błyszczącymi, wyszykowanymi i dopieszczonymi na tę okazję maszynami i ich dumnymi właścicielami. Różnorodność pojazdów była wielka – można było obejrzeć kultowe samochody wyprodukowane w Polsce, USA, Austrii, Czechach, Niemczech, Francji i Japonii. Wśród nich licznie pojawiły się syrenki, polskie fiaty, żuki i nyski oraz małe fiaty. Nie zabrakło klasycznych motocykli, a nawet rowerów z okresu PRL-u.

Jednym z głównych punktów wydarzenia była Msza Święta. O godz. 11:00 ks. Wojciech Werner wielki pasjonata motoryzacji, odprawił mszę za uczestników. To głównie z jego inicjatywy od lat pasjonaci zjeżdżają się na rozpoczęcie sezonu. Po Mszy ks. Werner poświęcił wszystkie pojazdy i uczestników zlotu, a następnie kolumna licząca pojazdów wyruszyła do Strzelec Wielkich, gdzie przy tamtejszym dworku odbyło się spotkanie integracyjne.

– Punktualnie w południe wyruszyła parada zabytków która w tym roku miała prawie 12km. Dzięki zabezpieczeniu przejazdu przez miasto przy udziale policji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzesku, mieszkańcy mogli zobaczyć samochody oraz motocykle na drodze – mówi Rafał Pagacz.

Tradycyjnie organizatorzy przygotowali zbiórkę charytatywną – tym razem uczestnicy zlotu mogli wrzucić datki na wsparcie rehabilitacji Marcina Sumary.

– Przez cały czas trwania spotkania klub „Pojazdy Zabytkowe Brzesko” zbierał fundusze na rehabilitację dla Marcina Sumary. Udało się zebrać 2165zł – dodaje Rafał Pagacz.

Organizatorami spotkania była ekipa Pojazdy Zabytkowe Brzesko oraz Parafia pw. Miłosierdzia Bożego. O bezpieczeństwo uczestników zadbali druhowie z OSP Brzesko oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

To nie jedyna inicjatywa ekipy Pojazdy Zabytkowe Brzesko. Już wkrótce ruszają cykliczne spotkania dla miłośników motoryzacji.

– Od najbliższego piątku tj. od 20 maja o godz. 19:00 ruszają cykliczne (co dwa tygodnie) spotkania zabytkowej motoryzacji pod zamkiem w Dębnie. Na które organizatorzy zapraszają wszystkich posiadaczy i miłośników oldtimerów – zachęca Rafał Pagacz.


Foto: Krzysztof Wasyłek

IB

Video

Galeria zdjęć


Podobne artykuły

Back to top button