ADV
Wiadomości
Trending

Brzesko. 40 milionów złotych na budowę nowej komendy Policji w Brzesku!

Blisko 40 milionów złotych zostało przeznaczonych na budowę nowej komendy Policji w Brzesku. Taką informację przekazała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Józefa Szczurek Żelazko – Poseł na Sejm RP.

To pierwsza od kilkudziesięciu lat tak duża inwestycja w infrastrukturę służącą bezpieczeństwu mieszkańców Powiatu Brzeskiego. Dotychczasowy budynek Komendy Powiatowej Policji w w Brzesku to obiekt który powstał w latach 60 tych XX wieku. Niestety od wielu lat nie zapewnia odpowiednich warunków pracy dla służących w Brzesku policjantów.

– Bardzo zależało mi, aby te środki trafiły do Brzeska. Stąd moje działania w tej sprawie. Obecny budynek policji nie spełnia standardów.

Nowa komenda powstanie w sąsiedztwie brzeskiego szpitala, w tym rejonie planowana jest także w przyszłości komenda straży pożarnej – mówi Józefa Szczurek-Żelazko.

Środki na budowę komendy pochodzą z „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025”, w którym na modernizację służb mundurowych przewidziano ponad 10 mld złotych. Dla policji zostanie przeznaczone 6, 4 mld złotych, a na same inwestycje budowlane w tym między innymi nową komendę w Brzesku – 1,6 mld.

Jak podkreślała w trakcie konferencji poseł Józefa Szczurek- Żelazko – jest szansa, że jeszcze w pierwszej połowie roku na placu budowy zostanie wbita pierwsza łopata. Prace mają potrwać 3 lata.

Inwestorem budowy komendy będzie KW Policji w Krakowie. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na realizację zadania. Nowa siedziba brzeskiej policji powstanie na działce należącej do powiatu. Projekt na realizacje inwestycji jest już gotowy, podobnie jak wszystkie konieczne zezwolenia.

– Cieszę się, że inwestycja o którą zabiegano od lat, będzie realizowana, również dzięki moim staraniom – dodaje Józefa Szczurek Żelazko.

Budowa nowoczesnych komend, modernizacja istniejących siedzib Policji oraz wyposażanie funkcjonariuszy w wysokiej klasy sprzęt służbowy to jeden elementów rządowego Programu Modernizacji Policji. Inwestycja w przyszłość zapewnia mieszkańcom Małopolski wysoki poziom bezpieczeństwa, a policjantom – komfort pracy.

Budynek komendy ma zostać wybudowany na działce zlokalizowanej w pobliżu Szpitala Powiatowego w Brzesku o powierzchni 1,0194 ha. Działka jest własnością Skarbu Państwa.

W skład inwestycji mają wchodzić:

Budynek administracyjno-biurowy:
4 kondygnacje (16,9 m wysokości) + maszt 13 m
Powierzchnia ogólna budynku administracyjno-biurowego 3052,20 m2 w tym PDOZ 183,62 m2.
Powierzchnia biurowa 940,07 m2

Budynek pomocniczo garażowy
Jednokondygnacyjny, wysokość 5 m
Powierzchnia użytkowa 590,6 m2

W budynku garażowo pomocniczym oprócz garaży znajdzie się: myjnia samochodów służbowych, pomieszczenie na śmieci, warsztat, pomieszczenia magazynowe, pomieszczenia dla przewodników psów z kojcem „kwarantanny”, pomieszczenie agregatu prądotwórczego.

Na terenie jednostki zaprojektowano dwa obiekty kubaturowe, układ komunikacji pieszej i jezdnej oraz 69 miejsc postojowych w tym dwa dla osób ze szczególnymi potrzebami. Teren będzie ogrodzony i wyposażony w 3 bramy, 3 furty, ogrodzenie i oświetlenie terenu, obiekty małej architektury i zieleń urządzoną. Główny wjazd zaplanowano od strony Szpitala Powiatowego w Brzesku.

foto: Maciej Mazur

IB / KPP Brzesko

Galeria zdjęć

blank

Podobne artykuły

Back to top button