ADV
Kultura
Trending

Brzesko. Czy dla miłości można wszystko poświęcić?

O jednym z dylematów dorosłych z powodzeniem próbowała opowiedzieć Grupa Teatralna 25+ z Brzeska.

Grupa Teatralna 25+ wystawiła na scenie domu parafialnego sztukę Michała Bałuckiego „Ciepła wdówka”. Premiera spektaklu odbyła się 19 listopada 2023 r. . To nie pierwszy tekst Bałuckiego, po który sięgnęli aktorzy z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Kolejny spektakl odbędzie się w niedzielę 26 listopada 2023 r. p godz. 16.30.

Galeria zdjęć / Tarnowski Gość Niedzielny <== 

– Teksty Michała Bałuckiego nie przestają być aktualne mimo upływu czasu.

Sztukę „Ciepła wdówka” wzbogaciliśmy o nowe elementy, by spróbować odpowiedzieć na współczesne dylematy dorosłych, jakimi są pieniądze i miłość. Czy można poświęcić cały swój majątek, żeby zdobyć ukochaną osobę – mówi Ewa Łupińska-Toroń, reżyserka i opiekunka grupy.

Jak podkreśla reżyserka, cała grupa włączyła się w przygotowanie spektaklu.

– To blisko 25 osób, które w różny sposób uczestniczyły w jego przygotowaniu. Sztukę pokażemy w najbliższą niedzielę o godz. 16.30 w naszej sali teatralnej przy parafii Miłosierdzia Bożego – dodaje pani Ewa.

Przedstawienie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a sala nie mogła pomieścić wszystkich chętnych. Brzeska Grupa Teatralna 25+ ma na swoim koncie nie tylko komedie, ale i sztukę „Przed sklepem jubilera” Karola Wojtyły. Wystawiła też kilkadziesiąt spektakli o tajemnicy Eucharystii w całej Polsce, a ostatnio w Rzymie.

Foto Gość

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ

Podobne artykuły

Back to top button