ADV
SportWiadomości
Trending

Brzesko. Futsal: Inauguracyjne spotkanie z Futsal Jędrzejów

W niedziele kończymy piłkarską jesień na boiskach trawiastych w wykonaniu wszystkich zespołów Okocimskiego Brzesko. Zakończenie rundy jesiennej na pewno nie ma nic wspólnego z zakończeniem piłkarskich emocji, które teraz będą nam towarzyszyć w rozgrywkach futsalowych. W najbliższą niedzielę 12 listopada o godz. 18:00 na hali sportowej PSP 3 przy ul. Legionów Piłsudskiego 23 w Brzesku, rozpocznie się inauguracja sezonu Centralnej Ligi Juniorów U19 w futsalu. W swoim pierwszym meczu zespół Okocimskiego zmierzy się z Futsal Jędrzejów.

Z tego miejsca zapraszamy wszystkich kibiców oraz sympatyków Okocimskiego, oraz futsalu na trybuny. Wstęp na niedzielne spotkanie jest bezpłatne.

Przypomnijmy, że Centralna Liga Juniorów U-19, to nowy projekt PZPN. Jest to projekt mający na celu podniesienie jakości futsalu młodzieżowego w kategorii U-19, czyli zaplecza seniorów. CLJ U-19 Futsal, to 4 makroregiony po 6 drużyn, w których rozegranych zostanie 10 meczów, które w końcowej tabeli wyłonią uczestników Mistrzostw Polski U-19 w Mielcu (lutym 2024).

Zespół z Brzeska znalazł się w tzw. IV Makroregione, w którym przyjdzie zespołowi rywalizować z takimi drużynami jak: GKS Futsal Nowiny, AZS UE Kraków, BSF Bochnia, Klub Futsalowy Stal Mielec oraz wspominany Futsal Jędrzejów.

Zespół prowadzony przez trenera Rafała Hebdę oraz trenera Dawida Lizaka przygotowania do sezonu futsalowego rozpoczęli niespełna 2 tygodnie temu. Mimo krótkiego czasu trenerzy oraz sami zawodnicy są pozytywnie nastawieni do pierwszego spotkania. –„Przygotowania do pierwszego meczu, choć krótkie oceniam pozytywnie. Podczas treningów głównie skupiliśmy się na podstawach; mobilność, ruch bez piłki, stałe fragmenty gry. Wiemy, co robimy i jak chcemy grać. Zależało nam, żeby zawodnicy, nabrali jak najwięcej futsalowych przyzwyczajeń. Kadra jest szeroka, co sprawia, że rywalizacja jest mocna. Wierzę w nasz zespół, w zawodników których powołaliśmy, liczę, że będzie to udana inauguracja rozgrywek futsalowych.” – podsumowuje trener Rafał Hebda.

Zawodnicy oraz sztab szkoleniowy przez okres przygotowawczy skupili się zdecydowanie na własnych schematach, taktyce oraz wariantach rozgrywania piłki. Ćwiczone elementy trzeba teraz przełożyć na spotkanie ligowe, które może okazać się dobrym widowiskiem. -” W tym meczu chcemy skupić się na sobie i pokazać to, co wypracowaliśmy przez ten krótki okres. Ważne, aby warianty ćwiczone na treningach przełożyć w środowiskowo meczowe. Na pewno drużyna przyjezdna, tak samo jak my, będzie chciała dobrze rozpocząć sezon i postawi nam ciężkie warunki, co jest zwiastunem dobrego widowiska.” – dodaje trener Dawid Lizak

Kadra: Karol Dzień, Szymon Mocię, Michał Siudut, Piotr Pitaś, Marcel Kubala, Maciej Węgrzyn, Piotr Broszkiewicz, Karol Cieśla, Szymon Kozieł, Hubert Wągroda, Brunon Turlej, Arkadiusz Zuzia, Igor Martyna, Patryk Rabiasz.

Futsal: CLJ U19 „Makroregion IV”
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Futsal Jędrzejów
Godzina: 18:00
Miejsce: Hala PSP 3, ul. Legionów Piłsudskiego 23 w Brzesku
Wstęp: Bezpłatny

akademia.okocimski.com

Podobne artykuły

Back to top button