ADV
Religia

Brzesko / Koronka na ulicach miast świata i naszej parafii

Co roku 28 września w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku włącza się w ogólnoświatową akcję modlitewną „Koronka na ulicach miast świata”.

Galeria zdjęć <==

Modlitwę rozpoczynamy tak jak wszyscy jej uczestnicy punktualnie o godzinie 15.00. W tym roku w każdym z trzech wyznaczonych miejsc wraz z wiernymi modlili się także miejscowi kapłani: przy skrzyżowaniu ulic Czarnowiejskiej i Okulickiego ks. Michał, przy kapliczce na skrzyżowaniu Jasnej i Konstytucji 3 Maja – ks. Marcin oraz ks. Stanisław przy kapliczce na skrzyżowaniu ul. Leśnej i Poprzecznej.

Zbieramy się każdego roku na placach, ulicach, przy kapliczkach, aby z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata i świadczyć o Bożym Miłosierdziu, do czego szczególnie nas zobowiązuje tytuł naszej parafii.

Modliliśmy się w między innymi o pokój na Ukrainie i na całym świecie, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów, o przestrzeganie przez wszystkich rządzących należnych praw i wolności obywatelskich oraz, aby sprawowanie władzy traktowali jako służbę na rzecz wspólnego dobra a także za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

W grupie, która zbiera się na skrzyżowaniu ulic Czarnowiejskiej i Okulickiego polecaliśmy również opiece Maryi i prosiliśmy przez Jej ręce o błogosławieństwo Boże dla ks. Michała z okazji urodzin i imienin.

Wśród modlących się Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach naszej parafii nie brakuje także dzieci. Wśród nich jest Amelka, która uczestniczy z mamą w tej akcji modlitewnej każdego roku od urodzenia tj. już po raz siódmy.

Codziennie w naszym kościele parafialnym o 15.00, w Godzinie Miłosierdzia, która jest Godziną śmierci Pan Jezusa, wystawieniem Najświętszego Sakramentu rozpoczynamy adorację. Następnie podczas godzinnego nabożeństwa (do 16.00) modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego i Litanią do Najdroższej Krwi Chrystusa.

Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku

Podobne artykuły

Back to top button