ADV
KulturaWiadomości
Trending

Brzesko. Na szczęście, na zdrowie dla Karola / zdjęcia

Dorośli, młodzież i dzieci połączyli siły, by pomóc chłopcu poszkodowanemu w wypadku.

Kilka tygodni temu Karol, uczeń jednej z brzeskich szkół podstawowych, uległ wypadkowi drogowemu, a teraz pilnie potrzebuje pomocy w leczeniu wzroku.

Galeria zdjęć <==

Grupa Teatralna z par. Miłosierdzia Bożego w Brzesku, koło teatralne Stonoga, nauczyciele oraz rada rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku przygotowali pod kierunkiem Agaty Podłęckiej spektakl jasełkowy „Na szczęście, na zdrowie”. Jedno z przedstawień odbyło się 27 stycznia w sali teatralnej przy parafii.

– Bonusem przygotowanego przedstawienia jest też to, że wreszcie opuściliśmy strefy naszego komfortu, przestaliśmy się gapić w ekraniki telefonów i postanowiliśmy wspólnie coś dobrego zrobić, a przy tym znaleźć czas na bycie ze sobą, nawiązywanie relacji, przyjaźni – mówi autorka scenariusza i reżyserka przedstawienia Agata Podłęcka.

W projekt włączyło się 12 nauczycieli, ich współmałżonkowie, panie ze świetlicy przy parafii, 35 młodych aktorów z grupy teatralnej GT i koła teatralnego Stonoga.

Aktorzy i wszyscy uczestniczący w przygotowaniu przedstawienia to nie jedyni pomocnicy Karola.

– Temat podjęły rada rodziców ZSP w Brzesku, klasa Karola, Caritas parafialna. Był kiermasz ciast, fantastyczna loteria fantowa. Mam też głosy od osób, które przygotowały w Polsce przedstawienia na podstawie moich scenariuszy, że oni również przekażą na rzecz chłopca pomoc – dodaje pani Agata.

foto: PARAFIA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W BRZESKU

Podobne artykuły

Back to top button