WiadomościWideo

Brzesko / Niebezpieczna sytuacja na przejeździe kolejowym / video

W środę 5 lutego 2020 r. na przejeździ kolejowym na ul. Dworcowej w Brzesku doszło do niebezpiecznej sytuacji w efekcie której uszkodzeniu uległ samochód osobowy oraz szlaban kolejowy. Prawdopodobnie brak należytej ostrożności spowodował, że opadający szlaban uderzył w dach samochodu. Mimo wszystko kierujący może mówić o pewnej dozie szczęścia – bowiem przejazd kolejowy na ul. Dworcowej znajduje się na bocznicy kolejowej, a pociągi towarowe kursują nieco wolniej niż na głównej linii. Niemniej dla kierowcy całe zdarzenie będzie się wiązało z kosztami naprawy uszkodzonej rogatki. 

Warto pamiętać że przy większości tego typu przejazdów kolejowych znajduje się sygnalizator świetlny oraz linia, przed którą należy się zatrzymać. Kierowcy niestety często ignorują czerwony sygnalizator oraz sygnały dźwiękowe wydawane przez urządzenia zainstalowane przy przejazdach kolejowych.

Przejazd kolejowy na ul. Dworcowej w Brzesku był modernizowany w listopadzie 2019 r.

O wielu niebezpiecznych zdarzeniach na przejazdach kolejowych w Powiecie Brzeskim pisaliśmy w naszym portalu wielokrotnie. Dlatego też apelujemy do kierowców o przestrzeganie przepisów i zachowanie szczególnej ostrożności. Czasami od tragedii dzielą nas tylko sekundy.

Informacja nadesłana przez czytelnika na skrzynkę redakcyjną redakcji Informatora Brzeskiego. Dziękujmy za przesłany materiał.

foto/video nadesłane przez czytelnika

IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast